وبلاگ

گتر چیست راهنمای خرید گتر

گتر چیست راهنمای خرید گتر

گتر چیست راهنمای خرید گتر: با نزدیک شدن به ماه های سردتر، باید مطمئن شوید که از شرایط مرطوب محافظت می کنید. هیچ چیز بدتر از پیاده روی یا پیاده روی و خیس شدن جوراب نیست. نه تنها ناراحت کننده (و سرد) است، بلکه می تواند منجر به تاول شود، و شما این را نمی خواهید. هیچ کس آن را نمی خواهد.

بنابراین، snowhawk اینجاست تا توضیح مفصلی در مورد هر چیزی که باید در مورد گتر بدانید ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گتر و اینکه چرا به آنها نیاز دارید، ادامه مطلب را بخوانید…

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر

گتر چیست؟

گتر چیست راهنمای خرید گتر: محافظ پارچه ای است که فاصله بین شلوار و چکمه های پیاده روی شما را می پوشاند.

سعی کنید گتر را مانند یک آستین بریده با یک حلقه متصل در یک سر در نظر بگیرید که به راحتی زیر پاشنه چکمه شما توسط یک بند قلاب می شود.

سپس قسمت بالایی به دور مچ پا یا ساق پا می پیچد. گترها را می‌توان در قسمت بالا نیز برای محکم‌تر بستن و معمولاً دارای طناب‌هایی برای تنظیم است. این کمک می کند تا رطوبت بیشتری را در طول فعالیت های خارج از منزل خود حفظ کنید.

در حالی که آنها برای پیاده روی ضروری نیستند، گترها می توانند تفاوت واقعی ایجاد کنند، به خصوص در آب و هوای مرطوب. این به این دلیل است که هنگامی که رطوبت وارد چکمه های شما می شود، خشک کردن آنها در حین حرکت دشوار است.

گترها همچنین از پاهای شما محافظت می کنند و به عنوان سپری برای ناحیه بین لبه های شلوار و چکمه های پیاده روی شما عمل می کنند. آنها همچنین قسمت بالای چکمه شما را می پوشانند که می تواند در حین راه رفتن به دلیل شل شدن توری ها شل شود.

تمام هدف گتر محافظت از پاها و ساق پا در برابر رطوبت یا زباله در هنگام پیاده روی یا پیاده روی است.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر

فراموش نکنید که مجموعه کامل کفش ها و تجهیزات پیاده روی ما را بررسی کنید.

ویژگی گتر

بیشتر اوقات، گترها به عنوان سپر در برابر رطوبت استفاده می شوند – این می تواند باران باشد یا اگر در حال پیاده روی در برف هستید. آنها از آسیب پذیری پاها، مچ پا و ساق پا جلوگیری می کنند. علاوه بر محافظت در برابر رطوبت، گترها همچنین می توانند از ورود گل و لای و زباله مانند سنگ، خار یا شاخه به چکمه های شما جلوگیری کنند.

اساساً، با یک جفت گتر، یک لایه دفاعی اضافی برای جلوگیری از ورود هر چیزی به جوراب، چکمه یا ساق شلوار خود خواهید داشت.

همانطور که در بالا ذکر کردیم، می توانید در هر زمانی که در حال راه رفتن هستید از گتر استفاده کنید – آنها برای محافظت از شما هستند.

به طور معمول، اگر می‌دانید که در نزدیکی زمین‌های گل‌آلود، آب و/یا برف پیاده‌روی می‌کنید، همیشه بهتر است از گترهای پیاده‌روی استفاده کنید. این شامل پیاده‌روی در حین یا بعد از بارندگی است. ممکن است لازم باشد از یک نهر یا نهر عبور کنید، از میان چمن های بلند خیس یا روی زمین های برفی راه بروید.

همین را می توان برای شرایط خشک گفت. اگر روی زمین شل هستید، می‌توانید گترهایتان را بپوشید تا سنگ‌ها و زباله‌های کوچک وارد چکمه‌هایتان نشوند. لازم نیست پیاده روی خود را با گتر شروع کنید، اما در دست داشتن آنها مفید است.

نکته: اگر هیچ چیز دیگری وجود ندارد، گترهای خود را در بسته/کیف خود نگه دارید تا در صورت تغییر آب و هوا یا رسیدن به قسمتی از مسیرتان که خیس، گل آلود است یا ممکن است آوار بر جای بگذارد، بتوانید آنها را بلغزانید.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر

گتر مچ پا

رایج ترین نوع گتر، گترهای مچ پا است که به مچ پا می چسبند و از بالای کفش تا پایین شلوار محافظت می کنند. اغلب سبک‌ترین گترها هستند و شکاف مهم بین کفش و لباس را می‌پوشانند. اینها اغلب برای پیاده روی در مسیرهای پیاده روی در هوای خشک و منصفانه که خیلی خشن یا مرطوب نیست استفاده می شود. آنها برای زمین هایی که خیلی چالش برانگیز نیستند مناسب هستند و می توان از آنها برای دویدن در مسیر استفاده کرد.

گترهای قد وسط

بین مچ پا و گزینه های تمام قد، به طور طبیعی گترهای قد وسط هستند. و برای روزهای بارانی و شرایط کمتر شدید ایده آل هستند. زمانی که فقط نیاز دارید که زباله ها و باران را از چکمه های خود دور نگه دارید، گترهای قد وسط برای کفش های پیاده روی  شما ایده آل هستند.

گتر تمام قد

گترهای تمام قد که معمولاً در جامعه پیاده روی و کوهنوردی یافت می شود. آنها بهترین محافظت را از ساق پای شما، به ویژه در شرایط آب و مرطوب، اما نه محدود به آن، ارائه می دهند. آنها همچنین از شما در برابر آلودگی و زباله محافظت می کنند. اینها که برای شرایط ناهموار طراحی شده اند، در میان کوهنوردان جدی به عنوان لوازم جانبی کلاسیک محبوب هستند. ایده آل برای آب بندی ایمن در نیمه پایینی شما، آنها طراحی کلاسیک هستند.

گترهای برفی

مانند گترهای تمام قد، گترهای برفی می توانند شامل موادی باشند که بیشتر قسمت پای شما را بپوشاند. همچنین ممکن است به شکلی متناسب با زاویه چکمه های اسکی باشند. طراحی و عملکرد اصلی آن‌ها این است که هنگام پیاده‌روی، اسکی یا سوار شدن به مقدار زیادی از مواد سفید، برف را از بین ببرند. شلوارهای اسکی – یا سالوپت – اغلب دارای گترهای برفی داخلی هستند تا از سر خوردن برف از میان شکاف‌های بین شلوار اسکی و چکمه‌های اسکی جلوگیری کنند.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر

نکته:

در پایین چند مدل از بهترین گترهای موجود در بازار را معرفی می کنیم.برای اطلاعات تکمیلی در مورد گترهای اسنوهاوک بر روی لینک زیر کلیک کنید.

1-گتر تسمه ای چسبی اسنوهاک

2-گتر تمام چسبی اسنوهاک

3-گتر تمام زیپ اسنوهاک

اجزای گتر

گتر چیست راهنمای خرید گتر:گترها دارای ویژگی های کلیدی و نمادین هستند، از بند رکاب گرفته تا قلاب توری. ما هر کدام را در تصویر زیر هایلایت کرده ایم و به طور مختصر هر کدام را برای شما توضیح داده ایم:

جنس: گترها از پارچه مصنوعی مانند پلی استر ساخته می شوند که روکش ضد آب بادوام (DWR) روی آن اعمال می شود یا غشایی ضد آب و تنفسی. همیشه یک ماده ضد آب است، برخی از آن ها همچنین دارای پارچه سخت و مقاوم در برابر پارگی هستند.
بست: گترهای ارزان‌تر فقط با نوار چسب بسته می‌شوند، در حالی که گترهای سطح بالاتر را می‌توان با پوپر یا زیپ محکم کرد. گترهای زیپ دار با یک دریچه طوفانی پوشانده می شوند و حتی دارای زیپ های ضد آب خواهند بود.

طناب کششی: یک طناب کششی الاستیک به شما امکان می‌دهد تا تناسب گتر را تنظیم کنید تا محکم آن را محکم کنید.

مچ پا الاستیک: برخی از گترها ممکن است در مچ پا کش دار شوند تا تناسب بیشتری داشته باشند و از ورود آب به داخل جلوگیری کنند.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر
قلاب توری: ممکن است متوجه شوید که گتر شما دارای یک قلاب توری برای امنیت است. این به شما امکان می دهد بند کفش خود را به گتر ببندید تا تناسب آنها را بهینه کنید.

بند رکاب: از نایلون یا لاستیک ساخته شده است، تسمه های رکاب زیر زیره کفش پیاده روی شما قرار می گیرند تا گترها را در جایی که کف پاشنه می بیند پایین نگه دارند. شما باید بتوانید بند را تنظیم کنید و مکانیسم تنظیم را در قسمت بیرونی چکمه/گتر پیدا کنید.

تا زمانی که با آنها تجربه نداشته باشید، پوشاندن گترها دشوار است. همیشه باید در قسمت بیرونی ساق شلوار گتر بپوشید.

نکته:

همیشه بهتر است که گترهای خود را برای اولین بار در خانه قبل از پیاده روی بچینید. به این ترتیب، می توانید آنها را بر اساس آن در حال حرکت تنظیم کنید.

نحوه بستن گتر

با شلوار و چکمه یا کفش پیاده روی، گترها را کاملا باز کنید. اطمینان حاصل کنید که بند رکاب به دو طرف در پایین بسته شده است.
مطمئن شوید که مکانیسم تنظیم در قسمت بیرونی کفش شما قرار دارد. به این ترتیب متوجه می شوید که گتر شما روی پای درستی قرار دارد یا خیر.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر
پاشنه پا را بلند کرده و بند رکاب را زیر پای خود در مقابل قسمت پاشنه زیره قرار دهید. قلاب توری باید جلوی چکمه یا کفش باشد، اما هنوز آن را نبندید. اگر این کار را انجام دهید، کشش آنقدر زیاد می شود که نتوانید زیپ گترهایتان را ببندید.

گترها را تا سه اینچ به بالا ببندید و از سیم قابل تنظیم برای جلوگیری از باز شدن زیپ استفاده کنید. سپس بند توری/پایین گتر را تا جایی که ممکن است به جلو بکشید یا از قلاب توری برای محکم کردن آن در جای خود استفاده کنید. زیپ گترها و تنظیم بست ها ادامه دهید.

بند رکاب گتر را تنظیم کنید. شما باید به دنبال یک تناسب محکم و مطمئن باشید. قسمت اضافی را محکم کنید یا برش دهید تا انتهای شل مانع نشود.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر
طناب ارتجاعی را برای تناسب راحت و محکم که خیلی سفت نیست تنظیم کنید – نمی‌خواهید گردش خون را محدود کنید.
سپس، این روند را روی پای دیگر نیز تکرار کنید.

نکته:

وقتی گترهای کوهنوردی را امتحان می‌کنید، ببینید که گترها چقدر دور چکمه‌های شما قرار می‌گیرند. نباید هیچ ناحیه شل یا منفذی برای ورود رطوبت وجود داشته باشد. همچنین باید به نحوه قرار گرفتن گترها در اطراف پاها و ساق پاها توجه کنید. شما نمی خواهید آنها خیلی تنگ باشند تا گردش خون را محدود کنند.

گتر چیست؟ راهنمای خرید گتر

هر بار که از گترهای خود استفاده می کنید آنها را بررسی کنید. همیشه بررسی کنید که آیا تسمه های رکاب، زیپ ها و تسمه های قابل تنظیم در وضعیت خوبی هستند یا خیر. پس از هر بار استفاده باید تمام سطح بیرونی را با یک پارچه تمیز کنید و برای تمیز کردن آنها از آب گرم استفاده کنید. اسپری ضد آب به حفظ و مقاوم سازی سطح کمک می کند.

هدف ما آشنایی شما عزیزان با موضوع گتر چیست راهنمای خرید گتر است.تجربیات خود را در مورد گتر و کوهنوردی با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.