کوهنوردی

کمپینگ چیست؟ راهنمای کامل کمپ زدن (کمپینگ)

کمپینگ یک تجربه زیبا از ماجراجویی، تفریح ​​و … است. هر خانواده، موقعیت و تصمیمات متفاوتی دارن، به همین دلیل است که کمپینگ یک تجربه عالی است. سبک های کمپینگ بسیار زیادی وجود دارد . مطمئناً یک نوع وجود دارد که با هر نیاز و ترجیح شما مطابقت داشته باشد. آیا کمپینگ ساده ای می خواهید؟ یا چیزی لوکس تر؟ برای یادگیری اصول سبک های مختلف کمپینگ این مقاله را دنبال کنید تا بتوانید بهترین را برای خود انتخاب کنید!

کمپینگ چیست؟

کمپینگ یک فعالیت در فضای باز طبیعت است که شامل اقامت شبانه با سرپناه یا بدون سرپناه در طبیعت است.

بسیاری از مردم ایده های متفاوتی در مورد نحوه کمپینگ دارند، اما سبک های کمپینگ بسیار متفاوتی وجود دارد. می توانید از ماشین خود یا در قایق یا همان اقامت بر روی زمین کمپ بزنید. صرف نظر از سبک این کار، بیشتر کمپینگ به معنای بیرون رفتن و دوری از شلوغی روزمره و شهر است.

مزایای کمپینگ

کمپینگ مزایای قابل توجهی دارد که می تواند سلامت روحی و جسمی شما را بهبود بخشد.

برای مثال، هوای تازه ناشی از گذراندن وقت در بیرون اطراف درختان، اکسیژن شما را افزایش می دهد و باعث می شود بدن شما سروتونین اضافی ترشح کند. برخی مطالعات حتی نشان می‌دهند که افزایش زمان بیرون از منزل می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند، فشار خون شما را بهبود بخشد و سلامت روان شما را بهبود بخشد. فقط این لیست به تنهایی مرا متقاعد می کند که به جنگل بروم!

یکی دیگر از مزایای عالی کمپینگ این است که به شما امکان می دهد اجتماعی و تفریح ​​کنید. اگر دوستانی را همراه خود بیاورید، مطمئناً اوقات خوبی خواهید داشت. کمپینگ می‌تواند به شما انگیزه دهد که دستگاه‌هایتان را کنار بگذارید و از بودن در آن لحظه با دوستان و خانواده خود لذت ببرید.

زیر نور خورشید نیز سطح ملاتونین شما را یکنواخت می کند. هنگامی که بیش از حد احساس خستگی می کنید یا احساس افسردگی می کنید، می توانید با ملاتونین ازین احساس خداحافظی کنید.

برخی از اشکال کمپینگ می تواند بسیار آرامش بخش باشد، که به شما کمک می کند با استرس مقابله کنید و آن در خود حل کنید. پس از مدت کوتاهی در جنگل، ممکن است احساس کنید بدنتان مقداری از تنش خود را آزاد می کند و می توانید از آزاد شدن فشارهای جسمی و روحی لذت ببرید.

کمپینگ برای ورزش کردن نیز شگفت انگیز است. حتی اگر اهل کمپینگ باشید، با راه اندازی سایت خود و جابجایی بیشتر متوجه خواهید شد که کالری بیشتری می سوزانید. بسیاری از مردم با ماهیگیری، پیاده روی، دوچرخه سواری، قایق سواری و غیره از فضای باز استفاده می کنند. فقط به خاطر داشته باشید که مقداری غذای اضافی همراه داشته باشید زیرا کالری زیادی می سوزانید!

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *