دسته‌بندی نشده

نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی

نحوه انتخاب کوله پشتی کوهنوردی اسنوهاک

راهنمای snowhawk در مورد انواع مختلف دستکش در بازار و نحوه انتخاب دستکش مناسب برای هر نوع فعالیت

نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی: دستکش یک عنصر ضروری در هنگام فعالیت در فضای باز در زمستان یا آب و هوای بد است.

اندام های ما به دلیل کاهش جریان خون و دورترین فاصله از قلب به سرما بسیار حساس هستند. دستکش‌ها برای محافظت از دست‌های شما ضروری هستند. بدون آن‌ها ماجراجویی در فضای باز برای بسیاری از ما رویایی بیش نیست.

هدف اصلی دستکش ها به وضوح محافظت در برابر سرما است. با این حال، این محافظت نباید مانع استفاده از دستان ما شود که یکی از مهمترین ابزارهای کوهنوردی است.

گرفتن یک سنگ، در دست گرفتن تبر یخی یا کارابین یا باز کردن زیپ تنها چند روشی است که ما از دست خود استفاده می کنیم. به همین دلیل انواع دستکش برای فعالیت های مختلف مورد نیاز است. به عنوان یک قاعده کلی، یک کوهنورد به چابکی دست بیشتری نیاز دارد، در حالی که یک اسکی باز یا کوهنورد آلپاین حرکت دست را کاهش داده و بنابراین به عایق بیشتری نیاز دارد.

ما در این مقاله سعی کرده ایم چند مدل دستکش اسنوهاوک مناسب کوهنوردی با استاندارد را به شما معرفی کنیم.

دستکش در مقابل دستکش

مزیت اصلی دستکش این است که به دلیل کنار هم بودن انگشتان، گرمای بیشتری را فراهم می کند. با این حال، این باعث می شود. که انگشتان شما چابکی کمتری داشته باشند و بنابراین قادر به انجام وظایف کمتری هستند. در آب و هوای شدید یا اگر به سرما حساس هستید، دستکش ها یک راه حل عالی برای فعالیت هایی هستند که نیازی به استفاده شدید از دستان شما ندارند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر متوجه شوید که برای انجام یک کار باید مکرراً دستکش‌های خود را بردارید، احتمالاً دست‌هایتان سردتر از دستکش‌هایی می‌شوند که برای حرکت دست طراحی شده‌اند. معمولاً از دستکش هایی با عایق پایین برای سفرها استفاده می شود. آنها کاملاً حجیم هستند اما حفظ گرما را بیشتر می کنند.

پس در نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی دقت کنید.

اندازه مناسب

دستکش هایی که خیلی بزرگ هستند چابکی حرکت را کاهش می دهند. با این حال در هیچ موردی نباید دستکش های تنگ را برای افزایش چابکی انتخاب کنیم. اگر انگشتان بیش از حد سفت باشند، به جای محافظت از آنها، گردش خون را کاهش می دهند و این حتی می تواند منجر به یخ زدگی در شرایط شدید شود.

دستکش بلند یا دستکش کوتاه؟

دستکش هایی با دستکش بلند برای پوشیدن روی آستین طراحی شده اند. آنها محافظت بیشتری در برابر عوامل ایجاد می کنند و از بارش برف و باران جلوگیری می کنند. حجم بیشتر آنها ممکن است که در شرایط فنی مانع ایجاد کند. علاوه بر محافظت بیشتر، پوشیدن و درآوردن دستکش‌های بلند آسان‌تر است، که در آب و هوای شدید مورد استقبال قرار می‌گیرد.

دستکش های بدون دستکش برای پوشیدن در زیر آستین طراحی شده اند. آنها حجم کمتری را اشغال می کنند و چابکی بیشتری برای حرکت دست می دهند. با این حال، محافظت کمتری ارائه می‌دهند و برف و باران راحت‌تر از دستکش‌های بدون دستکش وارد دستکش یا از آستین بالا می‌شوند. مدل با دستکش یا بدون دستکش هیچ درست یا غلطی وجود ندارد. مسئله این است که ترکیب حفاظت و چابکی به درستی انجام شود. برخی از برندها به همین دلیل همان دستکش را با یا بدون دستکش می سازند.

حفاظت در برابر عناصر؟ با ممبران؟

مانند سایر لباس‌های فضای باز، نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی که در هر موقعیتی به همان اندازه کار می‌کند، غیرممکن است. یک دونده تریل در یک روز سرد و خشک زمستانی احتمالاً یک جفت دستکش پشمی را به دلیل گرما، قابلیت تنفس و آزادی حرکت کافی می بیند، در حالی که یک جفت دستکش اسکی باعث گرم شدن بیش از حد و ناراحتی می شود.

نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی

دستکش های ضد آب برای محیط های برفی و مرطوب ضروری هستند و این نوع محافظت معمولاً با یک غشای ضد آب و تنفسی برای جلوگیری از باران و از بین بردن عرق از پوست شما حاصل می شود.

عایق

همه دستکش ها بسته به ساختارشان مقدار معینی گرما را ارائه می دهند. دستکش های پشمی یا ظریف از مواد واقعی که از آن ساخته شده اند گرما را تأمین می کنند، اما بیشتر دستکش ها، در حالی که مواد داخلی و خارجی در برابر عناصر محافظت می کنند، گرمای بدن در عایق جمع می شود، بنابراین این بخش ضروری دستکش است. هر چه نسبت گرما، وزن و حجم عایق بهتر باشد، دستکش بهتر است. یک دستکش با کیفیت حداکثر گرما و چابکی را با حداقل حجم ارائه می دهد.

معرفی دستکش دوبل

دستکش های دوتایی از یک دستکش بیرونی با آستر پشمی ساخته شده است. با این حال، حتی اگر ساخت دستکش شما دوتایی نباشد، پوشیدن یک آستر نازک زیر دستکش در آب و هوای شدید ایده بسیار خوبی است. ممکن است واضح به نظر نرسد، اما دستکش های آستری کمک زیادی به حفظ گرما می کنند و همچنین در صورت نیاز به برداشتن دستکش بیرونی برای عکس گرفتن یا موارد مشابه، محافظت می کنند. از آنجایی که آسترها بسیار ظریف و سبک هستند، جایی در بسته شما نمی گیرند. آسترهای ابریشمی به ویژه خوب عمل می کنند.

دستکش مناسب برای هر فعالیت

برای نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی و برای یک فعالیت خاص باید بین محافظت در برابر سرما و عوامل و چابکی سازش کنید. دستکش ها هرچقدر گرمتر باشد، به عایق بیشتری نیاز دارد و این به معنای از دست دادن چابکی است. این مشکل تا حدی با انتخاب عایق با کیفیت بالا که گرمای بیشتری را با حداقل حجم و وزن فراهم می کند حل می شود. و شما باید تصمیم بگیرید که واقعاً به چه چیزی نیاز دارید (همه ما به سرما یکسان پاسخ نمی دهیم) و برای چه فعالیتی قصد دارید از آنها استفاده کنید.

تقویت کننده ها

یکی از تفاوت های اصلی در طراحی دستکش های مختلف در آرماتورها است. دستکش های کوهنوردی بیشترین تقویت را دارند.  معمولاً از پارچه بادوام مانند چرم ضد آب روی کف دست ساخته می شوند و معمولاً عایق در این قسمت برای جبران کاهش می یابد. سایر مناطق تقویت شده نوک انگشتان و پشت دست هستند.

نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی

برخی از دستکش‌ها روی انگشتان و بند انگشتان تقویت‌کننده‌ای دارند، به‌خصوص اگر برای کوهنوردی روی یخ یا کوه‌نوردی طراحی شده باشند. این ویژگی همچنین برای ساخت دستکش های اسکی استفاده می شود و برای مثال هنگام اسکی در جنگل ها محافظت می کند.

ویژگی دستکش تقویت شده

امروزه بیشتر دستکش‌ها با انگشتان کمی خمیده برای تناسب ارگونومیک‌تر طراحی می‌شوند.

این به دو دلیل است:

انگشتان خمیده باعث می‌شود انگشتان شما به سختی کار کنند تا روی یک میله یا سنگ ببندند.
اگر هنگام پوشیدن دستکش صاف سعی کنید انگشتان خود را ببندید، پارچه در ناحیه کف دست چروک می شود و باعث ناراحتی می شود.

ویژگی های دستکش کوهنوردی

دستکش های کوهستانی و اسکی با یک تکه جیر نرم روی انگشت شست برای تمیز کردن عینک شما ساخته شده است.
اکثر دستکش ها دارای یک بند اتصال به مچ است که از افتادن آنها در هنگام برداشتن جلوگیری می کند.
امروزه دستکش های بیشتری با انگشتان لمسی صفحه نمایش ساخته می شوند، بنابراین هنگام استفاده از موبایل نیازی به برداشتن آنها نیست.

هدف ما نحوه انتخاب دستکش برای فعالیت های کوهنوردی، برف و اسکی هر چه بهتر برای شما عزیزان می باشد.تجربیات خود را از کوهنوردی و استفاده از دستکش با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *