کوهنوردی

نحوه استفاده از کمل بک

نحوه استفاده از کمل بک

بدون توجه به طول یا مکان پیاده روی شما، داشتن آب نوشیدنی یکی از کلیدهای شاد و سالم ماندن در مسیر است. راه‌های مختلفی برای اطمینان از نوشیدن آب کافی در طول روز وجود دارد، اما راحت‌ترین آنها کمل بک یا کیسه آب است. یک سیستم همه کاره که بارگیری، حمل و دسترسی به آب را آسان می کند.

نحوه استفاده از کمل بک

نحوه استفاده از کمل بک

حفظ آب برای هوشیاری و انعطاف پذیری در مسیر ضروری است و هیچ چیز این فرآیند را آسان تر از یک کمل بک که کاربردی راحت داشته باشد به درد شما نمیخورد.

ظرفیت

بیشتر مخازن کمل بک از 1.5 تا 3 لیتر، شامل گزینه های 2 و 2.5 لیتری متغیر است. نیاز شما به آب به طیف وسیعی از عوامل بستگی دارد، از جمله آرایش شخصی شما (آیا زیاد عرق می کنید یا کمی، بدن شما به چه مقدار آب نیاز دارد و غیره؟)، شرایطی که در حین پیاده روی با آن مواجه می شوید ( گرم). آفتابی یا سرد و سایه؟).

نحوه استفاده از کمل بک

دهانه ها و دستگیره ها

به طور کلی، دو سبک اصلی مخازن کمل بک وجود دارد: آنهایی که دارای دهانه کشویی هستند که تا می شود و با یک لغزنده مهر و موم می شود. و آنهایی که دارای یک دریچه سر پیچ دایره ای در جلو هستند. هر دو طرح‌ های آزمایش‌ شده در زمان هستند، اما از نظر عملکرد کمی متفاوت هستند. به طور کلی، ما می دانیم که مخازن با بازشو آسان تر تمیز و خشک می شوند – دهانه ها به اندازه ای گشاد هستند که دست شما را در آن جا می دهند.

از طرف دیگر، پر کردن مخازن درب پیچ بسیار آسان تر است. برای مثال، ما توانستیم کمل بک درب پیچی 2 لیتر اسنوهاک خود را بدون برداشتن مخزن از کوله پر کنیم.

نحوه استفاده از کمل بک

لوله قطع سریع

هنگامی که صحبت از کمل بک به میان می آید، یکی از ویژگی هایی که نمی توانیم بدون آن زندگی کنیم، یک اتصال سریع بر روی لوله است. در جایی که لوله با مخزن برخورد می کند. یا در خط نزدیک بالای مخزن، قطع سریع لوله را با فشار ساده یک ضامن جدا می کند. . این امکان پر کردن یا تمیز کردن آسان مخزن را بدون وجود لوله طولانی فراهم می کند و سردرد ناشی از تغییر مسیر لوله از طریق درگاه کوله پشتی و مهار شانه را از بین می برد. تقریباً همه طرح‌های کیسه آب دارای لوله‌های قطع سریع هستند.

نحوه استفاده از کمل بک

دریچه‌ های بایت

هر برند کمل بک سبک خاص خود را در شیر گاز گرفتن، از جمله مکانیسم‌ های روشن/خاموش منحصر به‌فرد دارد. استفاده از بیشتر دریچه‌ های بایت بسیار آسان است – به آرامی فشرده می‌شود و آب جاری می‌شود – و به راحتی می‌توان آنها را جدا کرد و جایگزین کرد. بزرگترین تغییر از نظر مکانیسم های روشن/خاموش است: ما متوجه شدیم که همه این شیرهای گاز گرفتن نسبتاً آسان برای استفاده و بدون نشتی هستند.

نحوه استفاده از کمل بک

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “نحوه استفاده از کمل بک” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد بهترین مارک کمل بک برای کوهنوردی را ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *