کوهنوردی

دمای اکستریم کیسه خواب به چه معنی است؟

دمای اکستریم کیسه خواب به چه معنی است؟

کیسه خواب یک نوع پوشش محافظتی است که برای فراهم کردن راحتی و گرما در زمان خواب در محیط‌ های بیرونی طراحی شده است. این وسیله معمولاً از مواد عایق‌کننده حرارتی مانند پر، پلی‌استر یا الیاف مصنوعی ساخته می‌شود. و به گونه‌ای طراحی شده که بتواند حرارت بدن را حفظ کرده و از نفوذ سرما جلوگیری کند.

کیسه خواب‌ ها در اندازه‌ ها و شکل‌ های مختلفی تولید می‌شوند، برخی از آنها به شکل مومیایی هستند. که برای حفظ حرارت بیشتر بدن طراحی شده‌اند و برخی دیگر به شکل مستطیل هستند که فضای بیشتری برای حرکت فراهم می‌کنند.

دمای اکستریم کیسه خواب به چه معنی است؟

دمای اکستریم کیسه خواب به چه معنی است؟

دمای اکستریم کیسه خواب به حداقل دمایی اطلاق می‌شود. که کیسه خواب می‌ تواند در آن مورد استفاده قرار بگیرد. و کاربر هنوز از سرمازدگی شدید در امان بماند. این دما به معنای دمایی است که کیسه خواب می‌تواند در شرایط اضطراری و برای مدت کوتاهی تحمل کند، بدون اینکه کاربر دچار مشکلات جدی سلامتی شود.

به طور کلی، دمای اکستریم برای خواب راحت و طولانی‌مدت مناسب نیست و فقط برای موقعیت‌ های بحرانی توصیه می‌شود. برای استفاده معمولی و خواب راحت، بهتر است به دماهای راحتی (Comfort Temperature) و حداقل راحتی (Lower Limit Temperature) کیسه خواب توجه کنید.

دمای اکستریم معمولاً توسط استانداردهای بین‌المللی تعیین می‌شود و بر روی برچسب یا توضیحات محصول ذکر می‌شود. توجه به این دما و انتخاب کیسه خواب مناسب با توجه به شرایط جوی منطقه‌ای که قصد سفر به آن را دارید، می‌تواند نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت و ایمنی شما در طبیعت داشته باشد.

دمای اکستریم کیسه خواب به چه معنی است؟

چگونه این رتبه بندی تعیین می شود؟

امروزه کیسه خواب ها بر اساس استاندارد سازمان بین المللی استاندارد و با استفاده از ISO 23537 (“تست ISO” رتبه بندی می شوند. این آزمایش شامل قرار دادن یک آدمک الکترونیکی با ابزار سنگین، پوشیده از لباس زیر بلند، در داخل کیسه خواب مورد نظر، و قرار دادن هر دو روی یک پد خواب فوم است. سپس دمای هوا خنک می شود و مقدار انرژی الکتریکی مورد نیاز برای حفظ دمای اولیه آدمک اندازه گیری می شود. (اگر انرژی زیادی برای حفظ نان ​​تست آدمک نیاز دارد، پس کیسه خیلی گرم نیست.) 

از طریق دورهای آزمایش، این نتایج با نتیجه دنیای واقعی مرتبط شده است و این آزمایش می تواند به پیش بینی اینکه فرد چه نوع راحتی می تواند از کیسه خواب انتظار داشته باشد کمک کند. با این حال، اینجا جایی است که کار دشوار می شود: همه موتورهای داخلی مولد حرارت ما کمی متفاوت کار می کنند. برخی از ما شب‌ها روی پتوها جمع می‌شویم و برخی از ما در ماه فوریه با پنجره‌های باز می‌خوابیم. ترجیحات فردی، متابولیسم، و سن، همگی می‌توانند تاثیر گذار باشند.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “دمای اکستریم کیسه خواب به چه معنی است؟” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد بهترین کیسه خواب ایرانی را ببینید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *