دسته‌بندی نشده

آشنایی با اعداد روی کیسه خواب

آشنایی با اعداد روی کیسه خواب

آشنایی با اعداد روی کیسه خواب: کیسه خواب شما یکی از مهم ترین وسایل شماست، بنابراین بسیار مهم است که مدل مناسبی برای نیازهای خود داشته باشید. با این حال، رمزگشایی درجه بندی دمای کیسه خواب اسنوهاک می تواند بسیار دشوار باشد، تشخیص اینکه چه چیزی واقعاً برای ماجراجویی شما مناسب است، می تواند دشوار باشد.

ما از شما می‌خواهیم که بهترین وسایل ممکن را برای سفر کمپینگ خود داشته باشید، به همین دلیل است که این راهنما را تهیه کرده‌ایم که به توضیح جزئیات دقیق درجه‌بندی دمای کیسه‌های خواب اسنوهاوک اختصاص دارد.

در ادامه، آنچه را که باید در مورد سیستم‌های درجه‌بندی دما در کیسه‌خواب‌ها بدانید، بحث خواهیم کرد تا بتوانید در حین خرید اطلاعات بهتری کسب کنید.

درجه بندی دمای کیسه خواب چیست؟

درجه بندی دمای کیسه خواب عددی است که سازندگان چرخ دنده روی کیسه خواب snowhawk خود قرار می دهند. این رتبه بندی ها به گونه ای طراحی شده اند که ایده بهتری در مورد بهترین شرایط برای استفاده از یک کیسه خواب خاص به شما ارائه دهند.

به عنوان مثال، کیسه خواب 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) به طور گسترده ای به عنوان کیسه خواب تابستانی در آب و هوای معتدل در نظر گرفته می شود، مانند آنچه که ممکن است در پارک ملی کوه های بزرگ اسموکی پیدا کنید.

در همین حال، یک کیسه خواب -20 درجه فارنهایت (-29 درجه سانتیگراد) کیسه خواب زمستانی است که برای استفاده در ماه های سرد سال برای اسکی در مکان هایی مانند پارک ملی کوه راکی بهترین است.

با این حال، علوم، فناوری و آزمایش‌های زیادی برای ایجاد این درجه‌بندی دما وجود دارد. اگر می خواهید ابزار مناسبی برای ماجراجویی های خود داشته باشید، درک نحوه عملکرد این سیستم های رتبه بندی بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است با کیسه خوابی مواجه شوید که برای شرایطی که با آن روبرو هستید، خیلی گرم یا خیلی سرد باشد.

درجه بندی دمای کیسه خواب چگونه کار می کند؟

درجه بندی دمای کیسه خواب ممکن است ساده به نظر برسد (آنها فقط اعداد هستند، درست است؟)، اما چیزهای زیادی در تقطیر تمام ویژگی های کیسه خواب در یک مجموعه از مقادیر وجود دارد.

در آینده، در مورد نحوه آزمایش و رتبه‌بندی کیسه‌خواب‌ها اسنو هاک بحث خواهیم کرد تا بتوانید درک بهتری از نحوه تأثیر رتبه‌بندی وسایلتان بر عملکرد آن در دنیای واقعی داشته باشید.

استانداردهای رتبه بندی EN/ISO

در آن زمان، هیچ استاندارد مورد توافق جهانی برای رتبه بندی کیسه خواب ها وجود نداشت، این بدان معناست که سازندگان می‌توانند، کم و بیش، هر رتبه‌ای را که به نظرشان مناسب‌تر است، بر روی تجهیزات خود برچسب بزنند. همانطور که می‌توانید تصور کنید، این امر منجر به سردرگمی و ناامیدی زیادی در بین کمپینگ‌ها شد که از اینکه کیسه خواب 20 درجه فارنهایت (-7 درجه سانتیگراد) حتی در یک عصر گرم تابستانی آنها را گرم نمی‌کرد، ناراحت بودند.

در پاسخ به این مسئله همیشگی، سازمان بین المللی استاندارد (ISO)، استانداردی را به نام EN-ISO 13537 در سال 2005 معرفی کرد.

این استاندارد راه را برای یک سیستم رتبه بندی سیستماتیک تر در میان تمام تولید کنندگان پیشرو کیسه خواب در جهان هموار کرد. علاوه بر این، به ایجاد یک سیستم تست مستقل کمک کرد که مسئولیت آزمایش را از تولیدکنندگان می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که کمپینگ‌ها در سراسر جهان می‌توانند تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مانند همه استانداردها، این سیستم رتبه‌بندی اولیه در طول سال‌ها بسیار تکامل یافته است و اکنون به عنوان ISO 23537 شناخته می‌شود. اصول کلی سیستم تست و رتبه‌بندی هنوز یکسان است، اگرچه با گذشت زمان دقیق‌تر و اصلاح‌تر شده‌اند. .

تست رتبه بندی کیسه خواب توضیح داد

با این حال، برای درک نحوه استفاده از این سیستم رتبه بندی کیسه خواب اسنوهاک برای خرید کیسه خواب مناسب، مهم است که در وهله اول دانش پس زمینه خوبی از آشنایی با اعداد روی کیسه خواب و تست های مورد استفاده برای رتبه بندی کیسه خواب ها داشته باشید.

اساساً، شرکت های آزمایش کننده به جای انسان از یک آدمک گرم شده استفاده می کنند که با سنسورهای پیشرفته پوشانده شده است. آنها این آدمک را در داخل یک کیسه خواب و روی یک پد خواب فوم قرار می دهند، قبل از اینکه کل چیدمان را در یک اتاق سرد مخصوص ساخته شده قرار دهند.

در طول فرآیند آزمایش، ارزیابی‌کنندگان به داده‌هایی که از حسگرهای متعدد آدمک به دست می‌آورند، توجه زیادی می‌کنند. آنها به دنبال تعدادی معیار داده مهم هستند، از جمله:

  • چقدر طول می کشد تا گرمای آدمک در کیسه خواب جمع شود؟
  • گرما در چه دمایی از کیسه خواب شروع به خروج می کند؟
  • آیا کیسه خواب قادر است سطح دمای نسبتاً ثابتی را حفظ کند؟
  • کیسه خواب در چه دمایی بی اثر می شود؟

همه این اطلاعات در برخی از مدل‌های کامپیوتری پیچیده بارگذاری می‌شوند که سپس یک سری اعداد را بیرون می‌دهند. این اعداد سپس توسط متخصصان آزمایش تفسیر می شوند و برای تعیین محدودیت های مختلف رتبه بندی کیسه خواب که هنگام خرید وسایل خود مشاهده می کنید، استفاده می شوند.

کیسه خواب ها چگونه رتبه بندی می شوند؟

اکنون که فهمیدید کیسه خواب ها چگونه آزمایش می شوند، اجازه دهید کمی در مورد نحوه عملکرد سیستم رتبه بندی صحبت کنیم.

اولین چیزی که هنگام نگاه کردن به کیسه خواب ها باید در نظر داشته باشید این است که بیش از یک عدد مربوط به هر درجه حرارت است.

مطمئناً، بیشتر کیسه‌خواب‌ها در دمای خاصی مانند 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتیگراد) به بازار عرضه می‌شوند، اما این رتبه‌بندی‌ها اغلب به خاطر تبلیغات ساده‌سازی می‌شوند و تنها بخشی از داستان هستند.

در واقع، طبق استاندارد ISO 23537، هر کیسه خواب اسنوهاک دارای طیفی از درجه بندی دمایی مختلف است که به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • Comfort
  • Transition/lower limit
  • Risk/extreme

بیایید نگاهی دقیق‌تر به معنای هر یک از این 3 دسته داشته باشیم و در هنگام خرید کیسه خواب چه چیزهایی باید در مورد آنها بدانید.

Comfort range (محدوده راحتی)

همانطور که از نام آن پیداست، محدوده comfort کیسه خواب اسنوهاک به شرایطی اشاره دارد که می توانید انتظار داشته باشید هنگام خواب راحت باشید.

به نظر می رسد که محدوده comfort به عنوان دمای ایده آل تعریف می شود که در آن یک زن استاندارد قرار است در هنگام خواب احساس راحتی کند (یعنی سرد نیست).

اما، تعریف ISO از یک زن استاندارد به فردی اشاره دارد که حدود 132 پوند (60 کیلوگرم) وزن دارد، بنابراین تجربه شخصی شما با کیسه خواب ممکن است به طور چشمگیری متفاوت باشد.

بنابراین، شما باید رتبه بندی راحتی کیسه خواب را به عنوان یک راهنما در نظر بگیرید، نه به عنوان یک قانون سخت و سریع.

با این حال، باید مراقب استفاده از کیسه خواب در شرایطی باشید که بیش از 5 تا 10 درجه فارنهایت (3 تا 5 درجه سانتیگراد) بالاتر از درجه comfort آنها است تا زمانی که خودتان آن را آزمایش کنید و متوجه شوید که چقدر برای نیازهای شما کار می کند.

در عین حال، اغلب عاقلانه است که کیسه خوابی تهیه کنید که کمی گرمتر از سردترین شرایطی باشد که احتمال دارد با آن مواجه شوید. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که در شب بدون گرم شدن بیش از حد گرم می مانید.

بنابراین، اگر انتظار دارید سفر شما به پارک ملی دره مرگ در طول شب کمینه 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) داشته باشد، معمولاً بهتر است کیسه خوابی تهیه کنید که برای دماهای کمی سردتر طراحی شده باشد، مانند کیسه خوابی با درجه راحتی 30 درجه فارنهایت (1- درجه سانتیگراد).

نکته آخر؛ اگر در حال خرید کیسه خواب مخصوص زنان هستید، شرکت ها تقریبا همیشه از عدد درجه بندی راحتی به عنوان درجه حرارت کلی استفاده می کنند.

این بدان معنی است که اگر فقط یک درجه حرارت را در کیسه خواب زنانه مشاهده کردید، به طور کلی می توانید فرض کنید که درجه حرارت آن درجه راحتی است.

Transition/lower limit range (محدوده انتقال/حد پایین)

عدد بعدی که در درجه بندی دمای کیسه خواب اسنوهاک می بینید، Transition/lower limit range است.

این محدوده به عنوان وضعیتی تعریف می شود که در آن یک مرد استاندارد (با وزن 176 پوند/80 کیلوگرم) در حالت تعادل حرارتی قرار دارد.

در حالی که این ممکن است مانند یک دسته از اصطلاحات فنی به نظر برسد، تمام معنی آن این است که در محدوده پایین تر، یک مرد استاندارد احساس گرما نمی کند، اما آنها نیز نباید بلرزند.

در بیشتر موارد، این عددی است که برای رتبه‌بندی کیسه‌خواب‌های مردانه و تک جنسیتی استفاده می‌شود، زیرا اکثر مردان، به دلیل قد به طور کلی بزرگ‌تر، تمایل دارند گرم‌تر از اکثر زنان بخوابند.

البته، هیچ قانونی وجود ندارد که حکم کند مردم باید کیسه خوابی را بخرند که مطابق با هویت جنسی آنها باشد. بنابراین، راه بهتر برای درک Transition/lower limit range این است که آن را به عنوان دمایی در نظر بگیرید که در آن افراد قد بلندتر و سنگین‌تر – یا هر کسی که تمایل به خواب گرم دارند – احتمالاً در شب راحت هستند.

اگر متوجه شدید که معمولاً در نیمه شب با تعریق از خواب بیدار می شوید، حتی زمانی که در یک محیط سرد هستید، ممکن است کیسه خوابی بخرید که از رتبه بندی Transition/lower limit range استفاده می کند. به عنوان یک مدل مردانه یا یونیسکس.

Risk/extreme range (خطر / محدوده شدید)

در نهایت، ما محدوده ریسک را داریم که اغلب به آن محدوده شدید می گویند. با نام مناسب، extreme range جایی است که می توانید انتظار داشته باشید که در شب کاملاً سرد باشید.

بر اساس ISO، استفاده از کیسه خواب در محدوده خطر دما با احتمال زیاد هیپوترمی همراه است. در نتیجه به طور کلی باید از استفاده از کیسه خواب در این شرایط خودداری کنید، مگر در شرایط اضطراری.

اگر در یک کیسه خواب رتبه بندی Risk/extreme range را مشاهده نمی کنید، معمولاً می توانید آن را با کم کردن حدود 30 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) از دمای کیسه خواب مردانه یا تک جنسیتی تخمین بزنید. برای مدل های زنانه، باید حدود 45 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) کم کنید تا محدوده خطر را بیابید.

رتبه بندی کیسه خواب چه تاثیری بر راحتی شما دارد؟

در این مرحله، شما درک بسیار خوبی از آشنایی با اعداد روی کیسه خواب اسنوهاک دارید، خوب، هنگام خرید کیسه خواب، مهم است که به خاطر داشته باشید که این درجه بندی های دما دستورالعمل هستند و این رتبه‌بندی‌ها صرفاً برای هدایت شما در جهت درست هنگام خرید کیسه خواب طراحی شده‌اند، اما مطمئناً تضمینی نیستند که شما در شب کاملاً گرم باشید.

بنابراین، هنگام انتخاب کیسه خواب بر اساس درجه دمای آن، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

لباسی که هنگام خواب می پوشید بسیار مهم است
هیچ رتبه‌بندی کیسه‌خوابی نمی‌تواند همه موقعیت‌های ممکن را در نظر بگیرد، بنابراین به لباسی که هنگام خواب می‌پوشید توجه نمی‌کند. همانطور که می توانید تصور کنید، شخصی که یک ژاکت پف دار ضخیم می پوشد و هنگام خواب در زمستان بسیار گرمتر از کسی است که یک جفت شورت کوهنوردی می پوشد.

این بدان معناست که شما در واقع کنترل زیادی بر میزان گرمای خود در شب دارید، حتی اگر فقط یک کیسه خواب در اختیار داشته باشید. اگر احساس سرما می کنید، می توانید از آستر کیسه خواب نیز برای افزایش گرمای کیسه خواب خود استفاده کنید.

پد خواب شما در گرمای شما تفاوت ایجاد می کند
عامل اصلی دیگر برای راحتی خواب شما پد خواب شما است. در واقع، هدف اصلی یک پد خواب این است که شما را از زمین سرد عایق کند.

از آنجایی که درجه بندی دمای کیسه خواب هنگام استفاده از پد خواب آزمایش می شود، ضروری است که از یک مدل با کیفیت با R-value مناسب استفاده کنید تا نتایج یکسانی داشته باشید. در واقعیت، مهم نیست که کیسه خواب شما چقدر گرم باشد، اگر یک پد خواب خوب همراه آن نداشته باشید.

هدف ما آشنایی با اعداد روی کیسه خواب اسنوهاک برای راحتی هرچه بیشتر شما بودنظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *