دسته‌بندی نشده

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید: قبل از اینکه به سفر کمپینگ خود بروید، باید  چک لیستی  از تمام مواردی که نیاز دارید ایجاد کنید تا بتوانید از این سفر جان سالم به در ببرید. درست زیر چادر باید کیسه خواب شما باشد. این کالا یکی از مهم ترین خریدهایی خواهد بود که قبل از سفر انجام خواهید داد.

این بدان معنی است که شما باید جزئیات مربوط به کیسه خواب را بیابید تا بتوانید بهترین کیسه  خواب را خریداری کنید .

به خواندن ادامه دهید تا درک عمیقی در مورد کیسه خوابی که باید جستجو کنید به دست آورید.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

چرا باید در سفر کمپینگ کیسه خواب به همراه داشته باشید؟

سفرهای کمپینگ معمولاً چند روز طول می کشد. در آن بازه زمانی کجا خواهید خوابید؟ امیدواریم پاسخ شما زمین سرد و سختی نبوده باشد، زیرا گزینه ای در انتظار شماست.

این گزینه یک کیسه خواب خواهد بود. در طول سفر، باید تا حد امکان آرام و سرحال باشید. شما نمی خواهید اشتباه کنید و مسیر اشتباه را انتخاب کنید زیرا شب قبل به اندازه کافی خوب نخوابیدید.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

انواع کیسه خواب

تعداد کیسه خواب های موجود بی پایان است، بنابراین این شما هستید که تعیین می کنید کدام ویژگی ها برای شما ضروری هستند. شما باید بفهمید که برای خوابتان چه چیزی بیشتر از همه ارزش قائل هستید. مطمئناً کیسه خوابی پیدا خواهید کرد که بتواند تمام نیازهای خواب شما را برآورده کند.

ابتدا، بیایید نگاهی به اشکال مختلف کیسه خواب بیندازیم.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

اشکال کیسه خواب

1-مستطیل شکل

اکثر کیسه خواب ها به شکل مستطیل هستند که راحتی و اتاق بهینه را تضمین می کند. برای کسانی که قد بلندی دارند، باید طول کیسه خواب را یادداشت کنید، زیرا ممکن است به کیسه خواب دیگری نیاز داشته باشید.

برخی از کیسه خواب های مستطیلی دارای زیپ های سازگار هستند که می توانید از آنها برای ایجاد یک تخت دو نفره استفاده کنید. کوهنوردان متخصص توصیه می‌ کنند که دو کیسه خواب مستطیلی یکسان را روی یک تشک بادی با اندازه دوتایی کنار هم قرار دهید تا بیشترین راحتی در خواب داشته باشید.

2- مومیایی شکل

اگر به دنبال یک کیسه خواب همه کاره تر هستید، باید کیسه خواب مومیایی شکل را در نظر بگیرید. این نوع کیسه خواب هم برای  کوله پشتی  و هم برای کمپینگ قابل استفاده است.

دارای طراحی مخروطی است که افزایش گرما را تضمین می کند. در واقع، کیسه خواب های مستطیلی در مقایسه با این شکل، وقتی صحبت از گرم نگه داشتن شما می شود، کم رنگ می شوند. این کیف ها به اندازه کافی جادار هستند تا بتوانید از یک استراحت شبانه خوب لذت ببرید.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

چگونه از کیسه خواب برای حداکثر راحتی استفاده کنیم؟

همانطور که در بالا گفتیم، می‌توانید وسایل کمپینگ متعددی را با هم ترکیب کنید تا یک تخت خواب عالی برای خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، می توانید زیپ های دو کیسه خواب مستطیلی مجزا را با هم ترکیب کنید تا یک سطح بزرگ برای استراحت ایجاد کنید.

اگر کیسه خواب ها به اندازه کافی نرم نیستند که بتوانید راحت بخوابید، پس  حتمایک تشک بادی بسته بندی کنید . می توانید  یک تشک بادی را باد کرده  و کیسه خواب خود را روی آن قرار دهید.  این چیدمان  هیچ تفاوتی با تشکی که در خانه دارید نخواهد داشت.

روی زمین یا در چادر؟

نحوه تنظیم کیسه خواب کاملاً به آب و هوا بستگی دارد. بیشتر مردم ترجیح می‌دهند در تابستان به کمپینگ بروند، و اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید، گزینه‌ هایی دارید که کیسه خواب خود را کجا قرار دهید.

می تواند در داخل چادر باشید، که باعث می شود وقتی بیرون گرم است، خوابیدن در آن دشوار باشد. از گذاشتن کیسه خواب خود  بر روی زمین بدون چادر  برای محافظت از شما انصراف دهید.  کمپینگ ها توصیه می کنند این کار را در یک  منطقه کمپینگ مشخص انجام دهید.

ایمنی همیشه حرف اول را می زند و آخرین چیزی که می خواهید این است که مجبور شوید حمله یک حیوان را در اواخر شب تحمل کنید. با این حال، اگر می‌دانید که در محوطه‌ های کمپینگی می‌خوابید  که توسط تعداد زیادی از کمپینگ‌ها تأیید شده است، دیگر جای نگرانی نیست.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

اگر  در زمستان کمپینگ می‌کنید ، قرار دادن کیسه خواب در چادر ایده خوبی است. شما باید قبل از اینکه کیسه خواب خود را زمین بگذارید، یک پد خواب بگذارید،  زیرا نمی خواهید برفی وارد شود و وسایلتان را خیس کند.

عایق کیسه خواب و محدودیت های دما

باید اطمینان حاصل کنید که کیسه خوابی که انتخاب می کنید دارای  عایق و محدودیت های دمایی مناسب  باشد.

لیست انواع کیسه خواب

  • فصل تابستان: 35 درجه فارنهایت و بالاتر
  • 3-فصل: 10 درجه تا 35 درجه فارنهایت
  • زمستان: 10 درجه فارنهایت و کمتر

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

بهترین کیسه خواب برای کمپینگ در زمستان

سبک کیسه خوابی که باید به آن توجه کنید، کیسه های کوله پشتی است. این کیسه خواب ها مومیایی شکل هستند، به این معنی که تناسب محکم و بسیار گرمی را ارائه می دهند. از آنجایی که قرار است این کیسه خواب را با چسباندن آن به کوله پشتی خود حمل کنید، وزن آن یک تن نیست.

ساخته شده از پر

بسیاری از کیسه های کوله پشتی پر از اردک یا غاز هستند. پایین پوشش محافظ شکم پرنده است و بافت آن کرکی و سبک است. این همان چیزی است که وقتی دما شروع به کاهش می کند، پرندگان را عایق می کند.

این بدان معناست که شما در همان موادی قرار می گیرید که پرندگان برای  گرم نگه داشتن خود به آن تکیه می کنند . داون یک انتخاب بسیار محبوب در میان کوله گردهای مشتاق است زیرا نسبت گرما به وزن فوق العاده ای دارد.

همچنین یکی از بهترین کیسه خواب های فشرده در بازار است زیرا پر به عنوان یک ماده تراکم پذیر شناخته شده است.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

ضد آب

به خاطر داشته باشید که باید اطمینان حاصل کنید که کیسه کوله پشتی پر شده شما خشک می ماند. هنگامی که این کیسه آب را جذب می کند، قابلیت عایق بودن خود را از دست می دهد. خوشبختانه، برخی از تولیدکنندگان کیسه خواب، تولید یک کیسه خواب پر شده مقاوم در برابر آب را بر عهده گرفته اند.

سایر کیسه خواب ها معمولاً با یک پر کننده مصنوعی عرضه می شوند که فشرده کردن آن دشوار است. به همین دلیل است که نمی‌ توانید کیسه‌ خواب‌ ها را بغلتانید تا آنها را به کوله پشتی خود وصل کنید.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

درجه بندی دما

هنگامی که برای خرید کیسه خواب می روید، باید به دنبال کیسه ای باشید که درجه حرارت آن ده درجه کمتر از دمایی باشد که انتظار دارید سردترین دمایی باشد که باید با آن دست و پنجه نرم کنید.

عایق مناسب

کیسه خواب هایی که برای زمستان در نظر گرفته شده اند  دارای ویژگی های متمایز هستند. به عنوان مثال، متوجه خواهید شد که کیسه های زمستانی دارای لوله های کششی هستند  که در پشت زیپ های آن قرار دارند و همچنین هودهایی برای اطمینان از باقی ماندن گرما در داخل کیف وجود دارد. 

اگر نگران این هستید که چادر کمپینگ خیلی داغ شود، نگران نباشید. اگر کیسه گرم شد، این امکان را دارید که هوای کیف را تخلیه کنید تا راحت استراحت کنید.

هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید

جمع بندی کلی:

خرید کیسه خواب فصل تابستان کار ساده تری نسبت به یافتن کیسه خواب مناسب برای فصل زمستان خواهد بود. اگر انتظار دارید به زودی در کمپینگ های زیادی شرکت کنید، به شما توصیه می کنیم یکی برای تابستان و دیگری برای زمستان خریداری کنید.

شما انواع کیسه خواب ها را می توانید از سایت کوهنوردی اسنوهاک تهیه کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “هر آنچه که باید در مورد کیسه خواب بدانید” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد تفاوت کیسه خواب پر و الیاف را ببینید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *