کوهنوردی

ویژگی های عینک کوهنوردی

ویژگی های عینک کوهنوردی

آیا به عینک آفتابی کوهنوردی نیاز دارید که بتواند انتظارات طاقت فرسا صعود از کوه ها را برآورده کند، همگی در عین حال که دید بکر و محافظت در برابر عوامل ایجاد می کنند؟ جای درستی آمدی. در این راهنما، ویژگی های عینک کوهنوردی، فناوری قاب و لنز را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم یک جفت عینک آفتابی به اندازه صعود خود انتخاب کنید. همچنین برخی از فریم‌ های عملکرد برتر ما را خواهید یافت که از چشمان شما در برابر تابش شدید نور خورشید و اشعه‌های فرابنفش محافظت می‌کنند.

ویژگی های عینک کوهنوردی

مشخصات عینک کوهنوردی

  1.  فناوری قاب
  2. گریپ
  3. پوشش
  4. تناسب
  5. فناوری لنز
  6. لنزهای انتقالی
  7.  لنزهای پلاریزه
  8.  لنز تاریکی
  9.  عینک آفتابی کوهنوردی برتر

ویژگی های عینک کوهنوردی

فناوری قاب

یکی از دغدغه های اصلی کوهنوردان، ثابت ماندن عینک ها در جای خود است. فن آوری قاب تماماً در مورد حمایت از شما و ماجراجویی شما با عملکرد یکپارچه است که فراموش می کنید عینک کوهنوردی شما حتی در آنجا وجود دارد. در این بخش به نحوه عملکرد چسبندگی، پوشش و تناسب با یکدیگر می پردازیم تا یک عینک آفتابی خوب را برای شما تهیه کنیم.

ویژگی های عینک کوهنوردی

گرفتن

گرفتن برای هر کوهنورد جدی ضروری است. آخرین چیزی که می خواهید در هنگام بالا رفتن از کوه های باشکوه به آن فکر کنید این است که عینگ کوهنوردی به پایین سر بخورند یا حتی بدتر از آن سقوط کنند. برای جلوگیری از لغزش عرق و چربی پوست، نگرانی های خود را با بینی و شقیقه لاستیکی در پای کوه بگذارید. همانطور که به سمت بالا می روید، این دستگیره بافتی تفاوت بین یک صعود ضروری بدون تنظیم است. یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید بند معبد است. بند به پشت عینک شما متصل می شود که به آن کمک می کند در طول ماجراجویی در جای خود باقی بمانند.

ویژگی های عینک کوهنوردی

پوشش

بهترین عینک آفتابی کوهنوردی هم از نظر ارتفاع فریم و هم از نظر روکش جانبی پوشش بالایی دارد. یک قاب با لنزهای بلند امکان محافظت بهینه و حداکثر پوشش را فراهم می کند تا از اشعه های مضر UV جلوگیری شود. همچنین ویژگی سپرهای متحرک عینک آفتابی کوهنوردی مانع از ورود نور بازتابنده به دید محیطی شما می شود. نور بازتابی کمتر برابر است با طول عمر بیشتر ماجراجویی و چشمان شادتر.

ویژگی های عینک کوهنوردی

عینک مناسب

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، پیدا کردن یک جفت عینک آفتابی کوهنوردی که هم سطح بالایی از راحتی و هم عملکرد را ارائه می‌کند، کلیدی است. پل‌ های بینی لاستیکی و شقیقه‌ ها عنصر مهمی هستند که با کاهش فشار از روی پل بینی و شقیقه‌ها به راحتی می‌ افزایند و احتمال سردردهای ناشی از فشار را کاهش می‌ دهند. همچنین، معابد کابلی راه دیگری برای اطمینان از اینکه عینک شما در حالی که به پایین نگاه می کنید و برای یافتن بهترین راه رو به جلو حرکت می کنید، قرار می گیرند. شقیقه‌ های کابلی انعطاف‌پذیر دور گوش می‌پیچند تا تناسب مطمئن‌تری داشته باشند.

ویژگی های عینک کوهنوردی

فناوری لنز

با پشتیبانی از فناوری قاب خوب، محافظت از لنز می تواند واقعاً بدرخشد. در این بخش، ویژگی‌های مختلف لنز، مانند لنزهای Transitions، پلاریزاسیون و تاریکی لنز را پوشش خواهیم داد. در نهایت، همه چیز به یک هدف ختم می شود: تا جایی که ممکن است درخشش و نور را از چشمان خود دور نگه دارید. شرایط سخت نور و سطح بازتابنده برف و یخچال‌ های طبیعی با فناوری لنزهای مختلف مبارزه می کند. از بین ویژگی‌ های مختلف مانند روکش‌ های آینه‌ای، لنزهای Transitions، پلاریزاسیون، پوشش‌ های ضد انعکاس، و پوشش‌ های ضد مه انتخاب کنید.

ویژگی های عینک کوهنوردی

لنز TRANSITIONS

این لنزها به طور خودکار شدت انتقال نور بصری را کاهش داده و افزایش می‌دهند و مقابله با تغییرات نور در طول سفر قله را آسان‌تر می‌کنند. لنزهای ترانزیشن معمولاً به رنگ خاکستری برای حداکثر کاهش ظاهر می شوند، اما برای کمک به ارائه کنتراست بیشتر به رنگ قهوه ای نیز می آیند.

ویژگی های عینک کوهنوردی

لنز پلاریزه

به زبان ساده، لنزهای پلاریزه تابش خیره کننده را قطع می کنند. انتخاب یک لنز پلاریزه به کاهش فشار چشم در جایی که شرایط روشن و تابش خیره کننده منعکس می شود کمک می کند. لنزهای پلاریزه برای محیط‌ های با تابش زیاد توصیه می‌شوند، به‌ویژه در شرایط ارتفاع بالا که پرتوهای UV قوی‌ترین هستند.

ویژگی های عینک کوهنوردی

تاریکی لنز

پرتوهای فرابنفش در ارتفاعات بسیار شدیدتر هستند و با صعود به قله همچنان افزایش می‌یابند. بهتر است لنز تیره‌تری انتخاب کنید. بینایی‌ شناسان ورزشی ما پیشنهاد می‌کنند حداقل از لنزهای دسته 3 یا دسته 4، تیره‌ترین لنزهای موجود استفاده کنید تا از ورود اشعه‌ های بیشتر به چشم‌تان جلوگیری شود. عدسی‌ های تیره‌تر، شدت تابش نور را در این شرایط نور شدید فیلتر می‌کنند.

عینک آفتابی کوهنوردی برتر

ما در مقاله ویژگی های عینک کوهنوردی به کمک سایت کوهنوردی snowhawk تعدادی از بهترین عینک کوهنوردی موجود در بازار را به شما معرفی میکنیم.

عینک کوهنوردى اسنوهاک اوکلی کد OKLEY004

راهنمای خرید عینک کوهنوردی

 • استفاده از تکنولوژی PRIZM برای تنظیم بین بینایی کاربر و نور محیط
 • جنس پلی کربنات
 • طراحی مدل گربه‌ای
 • مقاومت در برابر ضربه و انعطاف‌پذیر
 • تکنولوژی آنتی رفلکس و Polarized برای خنثی‌سازی بازتاب سطوح براق
 • عدسی‌های پلوتو نیتی با فیلتر UV 90٪
 • تکنولوژی Switchlock Technology قابلیت تغییر سریع لنز

برای دیدن نمونه های بیشتر به صفحه عینک کوهنوردی  مراجعه فرمایید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “ویژگی های عینک کوهنوردی” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد ورزش های مناسب افراد عینکی را ببینید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *