کوهنوردی

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

برای انتخاب کفش کوهنوردی مناسب ، ضروری است که نیازهای خود را دقیقاً تعریف کنید. زیرا چیزی به نام کفش کوهنوردی مناسب وجود ندارد. همه چیز به شما و نحوه استفاده از آن بستگی دارد. زمین مورد علاقه شما چه خواهد بود؟ میانگین مدت پیاده روی شما چقدر خواهد بود ؟ شدت آنها چقدر خواهد بود؟ چقدر تناسب اندام دارید؟… قبل از انتخاب، باید ویژگی های فنی یک کفش کوهنوردی را نیز بدانید و نقش هر یک از قسمت های آن را درک کنید. ترکیب، پشتیبانی، ضد آب… از پیاده روی خانوادگی گرفته تا پیاده روی، در اینجا نکاتی برای راهنمای خرید کفش کوهنوردی وجود دارد که به ان میپردازیم.

آناتومی یک کفش کوهنوردی

یک کفش کوهنوردی از زیره، رویه، آستر، غشاء، حفاظ سنگی و بند تشکیل شده است. زیره چسبندگی و چسبندگی را تضمین می کند. زیره میانی بالشتک و ثبات جانبی را فراهم می کند. قسمت بالایی از مچ پا پشتیبانی می کند. انتخاب ترکیب آستر بر وزن، مقاومت و تنفس تأثیر می گذارد. چرم، جیر، نبوک یا پارچه های مصنوعی؟ شما باید انتخاب کنید. چرم بادوام اما سنگین است و چندان قابل تنفس نیست. مصنوعی سبک، قابل تنفس اما شکننده تر است. غشای Gore-Tex، Outdry یا Novadry ضد آب است. حفاظ سنگ برای محافظت از انگشتان پا و کفش در زمین های ناهموار ضروری است. در نهایت، توری ها نقش حیاتی در حمایت از پا دارند.

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی ساق کوتاه، متوسط ​​یا بلند؟

برای انتخاب کفش کوهنوردی مناسب ، ممکن است با انتخاب ساق شروع کنید. می تواند کم، متوسط ​​یا زیاد باشد. قسمت پایینی از مچ پا پشتیبانی نمی کند. برای کوهنوردی  یا پیاده روی در جنگل و در زمین های تپه ای توصیه می شود. قسمت بالایی میانی که میانی نیز نامیده می شود، امکان دسترسی به زمین های ناهموارتر را فراهم می کند و در عین حال انعطاف پذیری را حفظ می کند. قسمت بالایی بالاتنه ای است که به بهترین شکل از مچ پا حمایت می کند. برای پیاده روی در زمین های ناهموار یا برای پیاده روی توصیه می شود.

کفش پیاده روی نرم یا سفت؟

انتخاب رویه هر چه باشد، یک کفش پیاده روی می تواند از نرم تا سفت باشد. در فروشگاه، از پیچاندن کفش به پهلو برای تخمین سفتی آن شک نکنید. کفش های نرم سبک و کمتر خسته کننده هستند اما شکننده تر هستند. آنها آزادی بیشتری را به پا می‌گذارند، به پا اجازه می‌دهند به نرمی بچرخد، اما محافظت کمتری را ارائه می‌کنند. کفش‌ های سفت‌تر پایدارتر هستند و بهتر از مچ پا در برابر پیچ خوردگی محافظت می‌کنند. در نظر گرفته شده است که انعطاف پذیرترین کفش های پیاده روی برای پیاده روی و پیاده روی های کوتاه توصیه می شود . کفش های متوسط ​​برای پیاده روی های طولانی و کوهنوردی ایده آل هستند . سفت ترین کفش ها برای کوه های مرتفع و کوهنوردی در نظر گرفته شده است.

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

وضعیت فعلی تناسب اندام خود را ارزیابی کنید

معیار دیگر در انتخاب کفش پیاده روی تعیین کننده است. حالت فرم او. درست به اندازه زمین مهم است، انتخاب کفش های کوهنوردی شما بر اساس نوع کوهنوردی که می روید ضروری است. ورزشکاران می توانند کفش های انعطاف پذیر، سبک و کم برش را در بسیاری از زمین ها انتخاب کنند. این برای مثال در مورد دوندگان تریل است که از کفش های سبک استفاده می کنند. اما پس از یک استراحت طولانی، اگر کم تحرک هستید یا اضافه وزن دارید، در انتخاب کفش هایی که پشتیبانی عالی را ارائه می دهند تردید نکنید. به محض اینکه به فرم خود برگشتید، البته می توانید کفش های سبک تر را انتخاب کنید.

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

توصیه نهایی قبل از شروع

در طول اتصالات خود، برای تست چندین مدل از چندین برند وقت بگذارید. زمانی که کفش کوهنوردی گشاد است، زمانی که انگشتان پا در حالت توقف هستند، باید انگشت خود را از پشت رد کنید. اگر بین دو سایز مطمئن نیستید، سایز بزرگتر را انتخاب کنید. اگر نقطه فشاری را احساس کردید، به دنبال جفت دیگری باشید. در صورت نیاز در استفاده از کفی های ارتوپدی اضافی دریغ نکنید. همچنین توجه داشته باشید که انتخاب جوراب اساسی است. جوراب های روزمره را فراموش کنید. جوراب پیاده روی مخصوص کوهنوردی را انتخاب کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “راهنمای خرید کفش کوهنوردی” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد اهمیت و نقش کفش پیاده روی و کوهنوردی را ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *