دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن): اگر مطمئن نیستید که چه چیزهایی را باید جستجو کنید، جستجو برای کفش های دویدن مناسب می تواند دلهره آور باشد. انتخاب‌ های بسیار متنوعی برای شما وجود دارد که هر کدام ادعا می‌ کنند که برخی از فناوری‌ ها را برای ارائه حداکثر راحتی به شما دارند. بنابراین، در اینجا خلاصه ای کوتاه از مواردی است که باید هنگام انتخاب بهترین کفش ورزشی برای خود در نظر داشته باشید.

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

کفش هایی را انتخاب کنید که مخصوص دویدن هستند

کفش‌ های مخصوص دویدن شباهت زیادی به کفش‌ های کتانی دارند، اما طرح‌ ها و ویژگی‌ های خاصی دارند که آن‌ها را به طرز چشمگیری متفاوت می‌ کند. در حین دویدن، پای شما به طور مکرر به همان شکل با زمین برخورد می کند. کفش‌ های مخصوص دویدن در این مدت به جذب ضربه کمک می‌ کنند تا بعداً دچار مشکلاتی مانند درد پاشنه پا نشوید.

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

گرفتن تناسب کاملاً درست

اگر کفش‌ ها مناسب نیستند، باید خود را برای بیماری‌ های پا، مانند فاشیای کف پا ، در آینده آماده کنید. به خاطر داشته باشید که پاهای شما در طول روز کمی متورم می شوند و در حین دویدن نیز پخش می شوند. بنابراین، بهتر است کفش ها را عصر یا بعد از ظهر امتحان کنید تا برآورد دقیق تری از تناسب داشته باشید. بین انتهای کفش شما و پا باید تقریباً یک فاصله بین انگشت شست وجود داشته باشد تا به دلیل متورم شدن پا اذیت نشوید.

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

نوع مناسب کفش دویدن را انتخاب کنید

نوع کفش دویدن شما باید به شدت دویدنی که قصد انجام آن را دارید نیز بستگی داشته باشد. بنابراین، اگر بیشتر در مسیرهای خاکی تمرین می کنید، باید کفش های مخصوص دویدن در مسیر را انتخاب کنید. کفش های سبک وزن برای مسابقات یا تمرینات سریع تر به خوبی کار می کنند. در نهایت، می توانید کفش های دویدن روزانه را نیز انتخاب کنید که بادوام ترین گزینه هستند. می تواند هر نوع دویدنی را که می خواهید انجام دهید، اداره کند.

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

در نظر بگیرید که برای چه چیزی پول میپردازید

برچسب قیمت کفش های دویدن معمولا به نوع فناوری یا راحتی که کفش ها قرار است به شما ارائه دهند مربوط می شود. اکنون، این بدان معناست که خرید کفش‌ های ارزان قیمت واقعاً در ایجاد راحتی لازم برای دویدن مؤثر نیست. از سوی دیگر، اینطور نیست که تنها گرانترین جفت بهترین گزینه برای لذت بردن از دویدن باشد.

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

نکات کلیدی:

1-ارتفاع پشته

ارتفاع پشته مقدار موادی است که بین زمین و پاهای شما قرار می گیرد. کسانی که به دنبال محافظت در برابر ضربه بالا هستند، ارتفاع پشته بالاتر را انتخاب می کنند. از سوی دیگر، کسانی که به دنبال تجربه طبیعی تری از احساس زمین در حین دویدن هستند، می توانند به ارتفاع کم پشته بروند.

2-پروناسیون

پروناسیون به چرخش پای شما از پاشنه تا پنجه توسط ضربه پا اشاره دارد. الگوی ضربه خنثی زمانی است که با قسمت بیرونی پاشنه ضربه می زنید و به سمت توپی پا حرکت می کنید. اگر صافی کف پا دارید، ممکن است بیش از حد پرونیشن داشته باشید، که در طول چرخه ضربه، بیش از حد در داخل پا غلت می‌ زند. نقطه مقابل آن زیر پروناسیون است که زمانی اتفاق می افتد که پاهای شما قوس بالایی داشته باشد.

3-قطره پاشنه پا

افت پاشنه پا تفاوت در مقدار مواد زیر جلوی پا و زیر پاشنه پا است. هنگام دویدن در جایی که پاشنه با بیشترین ضربه به زمین برخورد می کند، باید بررسی کنید که مواد بیشتری در زیر پاشنه پا وجود داشته باشد تا با گام عادی خود حرکت کنید.

راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)

جمع بندی کلی:

در نهایت، به خاطر داشته باشید که اینطور نیست که کفش هایی که برای دوست شما مناسب هستند، حتما برای شما هم مناسب هستند. بنابراین، این نکات را در نظر داشته باشید و کفش‌ های مخصوص دویدن را انتخاب کنید که به بهترین وجه به پای شما می‌ آید.

شما انواع کفش های رانینگ (دویدن) را می توانید از سایت کوهنوردی اسنوهاک تهیه کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “راهنمای خرید کفش رانینگ (دویدن)” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد اهمیت کفش های دویدن خوب برای دونده را ببینید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *