دسته‌بندی نشده

نحوه ترمیم کاپشن پر

نحوه ترمیم کاپشن پر

نحوه ترمیم کاپشن پر: آیا از نشت پر از کاپشن پر تان خسته شده اید؟ آیا نیاز به تعمیر سوراخ سوختگی در پف لباس خود دارید؟ ما یک راه حل ساده برای پارگی و سوراخ به وجود امده در کت های نایلونی، شلوار اسکی و دستکش های برفی داریم. از لباس‌های بارانی GORE-TEX® گرفته تا پارکای North Face® مورد علاقه‌تان، به راحتی لباس‌ های ضدآب خود را بدون خدشه‌دار کردن ظاهر یا استایل آن تعمیر کنید. تنها چیزی که نیاز دارید نوار محکم و مناسب است.

نحوه ترمیم کاپشن پر

برچسب مناسب را انتخاب کنید

در سبک ها و اندازه های مختلف برای هرگونه پارگی یا پارگی عرضه می شود.
برای تعمیرات در اشکال سرگرم کننده (مانند ماه، ستاره، گوزن، و سنجاب!) را انتخاب کنید.
برای اسلش‌ ها و بریدگی‌ های بزرگ‌تر، نوار 3×20 را انتخاب کنید .
و برای وسایل مورد علاقه GORE-TEX، حتماً به پچ های پارچه ای GORE-Tex برسید.

نحوه ترمیم کاپشن پر

شستشو و خشک کردن

قبل از انجام تعمیر کاپشن و  وصله کردن، ابتدا سطح نایلونی را تمیز کنید. با استفاده از فرمول‌های Revivex، کت‌ های اسکی سخت‌کوش، شلوارها و لباس‌ های بارانی تازه می‌ مانند و همچنان از ما در برابر عوامل محافظت می‌کنند. وبلاگ ما را بخوانید تا نحوه شستن کاپشن پر را بیاموزید یا بدانید که چگونه کاپشن های پر را بشویید تا بهترین عملکرد خود را حفظ کنید.

نحوه ترمیم کاپشن پر

تعمیر وصله پوست و چسب

زمان تخمینی: 5 دقیقه

  1. محل ترمیم را با ایزوپروپیل الکل تمیز کنید تا هرگونه کثیفی یا روغن بدن که ممکن است از ایجاد چسبندگی خوب جلوگیری کند پاک کنید. هر گونه نخ یا پر شل را کوتاه کنید.
  2. قسمت پشتی برچسپ خود را جدا کنید. در صورت لزوم، به اندازه تعمیر برش دهید. وصله باید 0.5 اینچ (12 میلی متر) در همه جهات پاره شود.
  3. آن را روی شکاف، پارگی یا سوراخ بچسبانید.
  4. از مرکز به بیرون فشار وارد کنید. حباب ها را صاف کنید و مطمئن شوید که لبه ها صاف باشند.

اگر قبل از تمیز کردن کلپشن تعمیری انجام می دهید، حداقل 24 ساعت صبر کنید تا چسب قبل از شستشو به درستی بچسبد.

نحوه ترمیم کاپشن پر

نکته حرفه ای: تعمیر خود را با استفاده از یک برچسپ شفاف یا همسان تقریباً نامرئی کنید . اگر یک کاپشن پارچه سخت را وصله می کنید، وصله را در داخل آن قرار دهید.

تعمیر با اتو

زمان تخمینی: 15 دقیقه

هنگامی که به استحکام بیشتری مخصوصاً برای نواحی با ساییدگی زیاد (مثلاً سرآستین و زانوها) نیاز است، پس از استفاده روی لباس بیرونی خود، حرارت را روی برچسب اعمال کنید. برای تعمیر پارچه‌های ضدآب که رطوبت و خراش بیشتری دریافت می‌کنند، توصیه می‌کنیم از چسب‌های پارچه‌ای GORE-TEX با گرما استفاده کنید.

  1. منطقه تمیز و خشک قابل تعمیر.
  2. لایه پشتی GORE-TEX Fabric Patch را جدا کرده و روی ناحیه آسیب دیده بمالید.
  3. برای حذف حباب های هوا از مرکز به بیرون فشار وارد کنید.
  4. اتو را روی حرارت متوسط ​​یا دائم فشار دهید. از فشار متوسط ​​و حرکت دایره ای به مدت 30 ثانیه استفاده کنید تا یکنواخت گرم شود.
  5. (اختیاری) به جای اتو، از سشوار استفاده کنید یا لباس را به مدت 30 دقیقه در ماشین خشک کن با حالت منظم قرار دهید تا چسب ترمیم تقویت شود.

نحوه ترمیم کاپشن پر

نکته حرفه ای: برچسپ را با گرد کردن لبه ها به اندازه برش دهید تا از گیر افتادن یا کنده شدن وصله قبل از اینکه کاملاً به پارچه بچسبد جلوگیری کنید.

شما میتوانید انواع کاپشن پر کوهنوردی را از سایت کوهنوردی اسنوهاک تهیه کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “نحوه ترمیم کاپشن پر” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد چگونه کاپشن پر را بشوییم؟ را بینید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *