کوهنوردی

راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

انتخاب کیسه خواب مناسب: گام اول، فهرست نیازهای خود را تنظیم کنید

خوب خوابیدن، هنگام دویدن، تضمینی است که از نظر جسمی و روحی به آن نیاز دارید: همه ما آن را تجربه کرده ایم. بنابراین کیسه خواب کوهنوردی وسیله ضروری برای تضمین یک شب راحت و گرم است.

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

 

 

وقتی در مورد خواب صحبت می کنیم، در واقع منظورمان کیسه خواب و هر چیزی است که با آن همراه است: تشک، بالش، ملحفه کیف، کیسه رویی، تخت، بانوج و پشه بند… به طور خلاصه، همه چیزهایی که برای خواب راحت نیاز دارید… و در فروشگاه ما پیدا خواهید کرد.

 

برای تجهیز صحیح خود به وسایل خواب ، معیارهای متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

• دمای استفاده (مشخص شده روی هر کیسه خواب: راحتی، شدید، محدودیت… دقیقاً به چه معناست؟)

• موقعیت و شرایط بیواک (ارتفاع، آب و هوا، کشور، فصل، فضای باز یا در چادر … همه این پارامترها بر راحتی خواب شما تأثیر می گذارد)

• حمل و نقل تجهیزات (آیا می خواهید آن را برای مدت طولانی حمل کنید؟ آیا وزن ملاک اولویت است؟)

• احساس سرمای شما به طور کلی (دماهای نشان داده شده متوسط ​​هستند، باید با توجه به عادت به سرما و حساسیت شما وزن شوند).

در واقع، همانطور که اغلب اتفاق می افتد، فقط باید از خود سؤالات درستی بپرسید و تفاوت بین همه محصولات موجود و ویژگی های آنها را درک کنید تا محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید: این چیزی است که ما در راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی به شما پیشنهاد می کنیم.

در اینجا، نقطه به نقطه، معیارهای انتخابی وجود دارد که سپس به شما کمک می کند تا کیسه خواب (زیباترین) خود را پیدا کنید:

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

کدام پرکننده را انتخاب کنیم؟

ما انواع مختلف پر کردن، فاکتورهای اصلی عملکرد کیسه خواب را توضیح خواهیم داد. همه چیز را در مورد طبقه بندی کیسه خواب ها با توجه به مقاومت آنها در برابر دماهای مختلف خواهید دانست.

 

 

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

کجا و چگونه از آن استفاده خواهید کرد؟

موقعیت مکانی و شرایط بیواک شما معیارهای مهم برای تعیین وزن و حجم کیسه خواب و لوازم جانبی آن است: هنگام کمپینگ، پیاده روی یا کوهنوردی، نیازهای یکسانی نخواهید داشت.

 

 

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

 

 

سارکوفاژ یا پوشش؟

چه شکلی از کیسه خواب بر اساس چه معیاری انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

 

چه طولی، چه بسته ای… و غیره.

توصیه ما برای انتخاب طول مناسب و سیستم بسته شدن شما و سایر جنبه های کاربردی کیسه خواب.

 

 

 

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

چگونه از آن نگهداری کنیم؟

در نهایت توصیه های تخصصی خود را در مورد نحوه نگهداری صحیح از کیسه خواب به شما خواهیم داد.

 

 

 

پر کردن: همه چیزهایی که باید بدانید

در مورد عملکرد کیسه خواب و دما
راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

استاندارد EN 13537 که از 1 ژانویه 2005 لازم الاجرا شد، اکنون توسط همه تامین کنندگان ما استفاده می شود. این استاندارد امکان ارزیابی عملکرد واقعی کیسه خواب ها را در مقیاس دمایی فراهم می کند. اینها در یک اتاق سرد محاسبه می شوند، با یک آزمایش برای مردان و دیگری برای زنان

تمام دمای کیسه خواب در مقیاس پیشرونده ارائه می شود. در برگه های محصول ما، درجه حرارت راحتی و سپس محدودیت را که بر اساس استاندارد EN 13537 در خط “دمای سازنده” به دست آمده است، خواهید دید.

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

دمای آسایش:

این تنها دمایی است که هنگام انتخاب کیسه خواب باید به آن اعتماد کنید.

 

 

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

دمای شدید:

این حدی است که در آن شما به سمت هیپوترمی میل می کنید.

 

 

 

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

حد دما:

این دمایی است که در آن شروع به احساس سرما می کنید.

 

 

پس از انجام این توضیح، ما اکنون هر آنچه را که باید در مورد انواع مختلف پر کردن کیسه خواب بدانید را برای شما توضیح خواهیم داد.

بنابراین، پر

یا الیاف مصنوعی؟

پر شدن کیسه خواب شما اولین معیاری است که باید هنگام انتخاب “پایین” خود در نظر بگیرید. ضمانت واقعی عایق حرارتی، روکش و کفپوش مصنوعی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

پر کردن پر:
از -30 درجه سانتیگراد تا +15 درجه سانتیگراد

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

چرا از “پر پایین” صحبت می کنیم؟

عایق داون در واقع از پر و پر یا ستون تشکیل شده است . در توضیحات فنی خود، نسبت های پر را به درصد نشان می دهیم. به عنوان مثال، پر کردن شامل 90٪ پایین و 10٪ پر نوشته شده است: 90/10.

اهمیت نسبت پایین/پر

هر چه درصد پر کردن بیشتر باشد، پرکننده شما کیفیت بهتری دارد، چرا؟ تمام تأثیر داون در توانایی آن در ذخیره هوا نهفته است: این همان چیزی است که ما آن را لفت می نامیم. هوا که بهترین عایق است، هرچه هوای بیشتری در کیسه خواب شما باشد، بیشتر شما را در برابر سرما عایق می کند. Down، به لطف ساختار سه بعدی خود، قادر به “گرفتن” حجم زیادی از هوا است. پر به نوبه خود صاف است و این کیفیت عایق را ندارد. با این حال، “اصلاح” پایین در پارتیشن ها ضروری است.

به شاخص FP توجه کنید

دومین شاخص کیفی پرکننده شما Fill Power (FP) است که واحد آن CUIN است: ظرفیت فشرده شدن پر را نشان می دهد. به عبارت دیگر، سطح زمین شما را اندازه می گیرد. همچنین هرچه شاخص FP بالاتر باشد، ظرفیت پر برای ذخیره هوا بیشتر است و بنابراین QED کارآمدتر است.

غاز یا اردک: تفاوت چیست؟

سومین معیار کیفی برای پر کردن پر ، نوع پر و منشأ آن است. پس غاز یا اردک؟ چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که در همان دوران بلوغ، غاز عایق تر از اردک است. در واقع، غاز دارای سقف بزرگتر است، همچنین سبک تر و فشرده تر است اما گران تر است. اردک به نوبه خود از نظر قیمت مقرون به صرفه تر است، اما دارای سقف کمتری است و اغلب سنگین تر است. سن پرنده نیز معیار مهمی برای تعیین کیفیت یک پر است، اما این اطلاعات هرگز روی برچسب ذکر نمی شود …

پر کردن مصنوعی:
از -10 درجه سانتیگراد تا +15 درجه سانتیگراد

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

الیاف مقاوم تر در برابر آب و هوا…

بزرگترین مزیت الیاف مصنوعی مطمئناً زمان خشک شدن سریع آن است. در واقع، الیاف مصنوعی به خوبی در برابر رطوبت مقاومت می کنند و در عین حال بازده حرارتی خود را حتی در بدترین شرایط (باد و رطوبت) حفظ می کنند. تقریبا تراکم پذیری و سبکی به دست آمده توسط مدرن ترین الیاف تقریباً معادل الیاف کلاسیک است.

مقاومت کمی در برابر گذر زمان…

لازم به ذکر است که الیاف مصنوعی مانند یک سفره مونتاژ می شوند، بنابراین بسته به حرارت مورد نظر می تواند کم و بیش ضخیم باشد. عیب الیاف مصنوعی طول عمر آن است: در واقع با استفاده مکرر ترک های کوچکی در این لایه ایجاد می شود و بنابراین الیاف اثر خود را به مرور زمان از دست می دهد.
از سوی دیگر الیاف ارزان تر از پر است.

در نهایت، چه چیزی را انتخاب کنید

پر یا الیاف مصنوعی؟

اینجاست که لیست کوچک سوالات شما مطرح می شود: دمای کار؟ مکان و شرایط بیواک؟ حمل و نقل تجهیزات؟ چه احساسی نسبت به سرما دارید؟

وزن، تراکم پذیری و کیفیت عایق از نقاط قوت اصلی داون هستند. با عملکرد حرارتی یکسان، یک کیسه خواب به بار پرکننده بسیار کمتری از پرها نسبت به بار پرکننده از الیاف مصنوعی نیاز دارد… از طرف دیگر، پر به رطوبت حساس است.

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

چه زمانی پر را انتخاب کنیم:

– در شرایط سرد خشک هستید.

– در چادر می خوابید یا با کیسه خواب از خود محافظت می کنید.

– به سرما خیلی حساسی.

 

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

چه زمانی الیاف مصنوعی را انتخاب کنیم:

– در شرایطی مرطوب می روید.

– زیر ستاره ها می خوابی.

– شما خیلی به سرما حساس نیستید.

– هیچ محدودیت وزنی یا حجیم ندارید.

مکان و شرایط کمپ:

معیارهای ضروری انتخاب

راهنمای خر ید کیسه خواب کوهنوردی

اکنون که همه چیز را در مورد قابلیت های عایق کیسه خواب می دانید ، وقت آن است که شرایط کمپ خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بررسی کنید که انتخاب شما با محیط شما سازگار است. اما نگران نباشید: به لطف لوازم جانبی خواب متعدد ، اکنون می‌توانیم یک سیستم چندلایه حتی هنگام خواب ایجاد کنیم.

دارد).

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد آشنایی با درجه بندی دمای کیسه خواب را ببینید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *