کوهنوردی

تفاوت پانچو و شنل

تفاوت پانچو و شنل

در زمان های قدیم، شنل ها و پانچوها به عنوان سبک های مهم لباس پوشیدن برای نشان دادن رتبه افراد استفاده می شد. اعضای طبقات بالاتر و همچنین علما این لباس ها را برای نشان دادن جایگاه خود می پوشیدند. شنل بیشتر برای زنان رایج بود در حالی که پانچو بیشتر توسط مردان پوشیده می شد. این لباس ها نمادهایی بودند که طبقات نخبه برای هشدار دادن به طبقات پایین تر از حضور افراد نجیب استفاده می کردند. پانچوها و شنل‌ ها هر دو از انواع رایج لباس‌ های بیرونی حتی امروزه به حساب می‌ آیند، اما این دو اغلب به دلیل شباهت‌ شان با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند.

در واقع، این دو سبک لباس تفاوت های زیادی با هم دارند. تفاوت اصلی بین این دو سبک در طراحی هر نوع و همچنین هدفی است که یکی از آن ها پوشیده می شود. به طور سنتی، شنل ها اکنون به عنوان یک مد پوشیده می شوند، در حالی که پانچو ها برای محافظت از کاربر در برابر عناصر استفاده می شوند. بنابراین، دقیقاً تفاوت پانچو و شنل را بررسی خواهیم کرد.

تفاوت پانچو و شنل

شنل چیست؟

شنل بسیار شبیه به شال یا روسری بزرگ است  هیچ سوراخ یا آستینی برای بازو ندارد، برش گشاد دارد و به سادگی با انداختن روی شانه ها پوشیده می شود. خاستگاه شنل به قدمت مردم ژرمنیک برمی گردد که با شنل های خز از خود در برابر هوای سرد و باران محافظت می کردند. این شنل مورد علاقه پادشاهان و شوالیه‌ها نیز بود و شنل‌ های ظریفی که از مواد مرغوب ساخته شده بود می‌پوشیدند تا اعتبار خود را تقویت کنند. امروزه، شنل نه تنها بخش مهمی از مد سنتی است، بلکه برای استفاده در سایر سبک های لباس نیز ایده آل است.

تفاوت پانچو و شنل

پانچو چیست؟

پانچو یک نوع پوشش مخصوص است که افراد در هنگام بارندگی از آن استفاده می‌ کنند تا لباس و کوله‌پشتی آن‌ها خشک بماند. پانچوها معمولاً از مواد ضد آب ساخته می‌شوند و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که به راحتی روی لباس و کوله‌ پشتی قرار می‌گیرند، بنابراین فرد می‌تواند بدون نگرانی از خیس شدن به فعالیت‌ های خود ادامه دهد. این پوشش به دلیل سادگی و کارایی بالا در شرایط نامساعد جوی بسیار محبوب است.امروزه پانچوها را می توان در سراسر جهان در طرح ها و پارچه های مختلفی مانند پشم ،نایلون یا پلی استر یافت کرد.

تفاوت پانچو و شنل

تفاوت شنل و پانچو

بنابراین، به طور خلاصه: تفاوت بین شنل و پانچو در طراحی، جنس، و کارایی انها می باشد.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “تفاوت پانچو و شنل” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد پانچو کوهنوردی چیست و چه کارایی دارد؟ را ببینید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *