کوهنوردی

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی: کفش‌ های پیاده‌روی و کوهنوردی در پیمودن زمین‌ های سخت مانند کوهپایه‌ های سنگی، بستر رودخانه‌ های لزج، مزارع گل‌آلود و سایر زمین‌ های ناهموار بسیار سخت می‌شوند.

کفش ها پایه و اساس هر ماجراجویی شگفت انگیزی هستند، به این معنی که وقتی شروع به احساس می کنید که کف چکمه شما با هر قدم ضربه می زند یا متوجه سوراخ کوچکی در انتهای انگشت خود می شوید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به دنبال یک جفت جدید بگردید .

حتی بادوام‌ترین کفش‌ های پیاده‌روی نیز پس از پیاده‌روی در بسیاری از زمین‌ های ناهموار، به ناچار به پایان می‌ رسند.

اگر بهترین کفش‌ های پیاده‌روی و کوهنوردی شما کار خود را انجام می‌ دهند، احتمالاً برای مدت طولانی بکر به نظر نخواهند آمد. یک جفت چکمه کوهنوردی که به خوبی استفاده شده باشد باید به نظر برسد که گل و سنگ فراوان دیده است، و چند خراش در اینجا و جای نگرانی وجود ندارد. با این اوصاف، آنها برای همیشه دوام نمی‌آورند و خوب است بدانید که چه مدت ممکن است دوام داشته باشد، چه زمانی باید آنها را تعویض یا تعمیر کنید و چگونه می‌توانید عمر مفید آنها را افزایش دهید.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

کفش های کوهنوردی چقدر دوام می آورند؟

به طور کلی، میانگین طول عمر یک کفش کوهنوردی با کیفیت بین 1000 تا 1500 کیلومتر متغیر است.

به عبارت دیگر، اگر یک کوهنورد به طور متوسط ​​حدود 12 مایل در روز پیاده روی کند، کفش آنها کمی بیش از 4 ماه دوام می آورد، مشروط بر اینکه مسیر و زمین ثابت بماند. با این حال، عوامل دیگری می توانند طول عمر یک کفش کوهنوردی را کوتاه یا طولانی کنند.

یکی از مهمترین آنها ساخت کفش است.

انتخاب سرگیجه‌ آوری از انواع کفش‌ های پیاده‌روی وجود دارد و هر کفش منحصربه‌ فرد ساخته شده است. کفش های سنگین برای کوهنوردی و مدل های سبک وزن برای دویدن در مسیرها وجود دارد که هر کدام طول عمر خاص خود را دارند. کفش‌ های دویدن سبک وزن، عمر کوتاه‌تری دارند، زیرا لاستیک زیره آن نازک‌تر است تا وزن کفش را کاهش دهد.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

عوامل موثر بر طول عمر کفش های پیاده روی و کوهنوردی

عوامل زیادی بر طول عمر کفش پیاده روی شما تأثیر می گذارد. این موارد شامل ساختار کفش، زمینی که روی آن استفاده می کنید، دفعات استفاده و غیره می شود.

برای این منظور، در اینجا چند عامل اضافی وجود دارد که می تواند بر طول عمر کفش پیاده روی شما تأثیر بگذارد.

 • نگهداری – نحوه نگهداری کفش های پیاده روی می تواند بر طول عمر آنها تأثیر بگذارد. اگر در بیرون قرار گیرند، ممکن است فرسوده شوند و از عناصر پاره شوند. بنابراین مهم است که تجهیزات پیاده روی خود را در مکانی سرپوشیده، خنک و خشک نگهداری کنید.
 • تمیز کردن – تمیز کردن کفش‌ های پیاده‌روی خود پس از پیاده‌روی در مسیری با گرد و خاک یا گل‌آلود می‌تواند به نگه داشتن آن‌ها در بهترین شرایط کمک کند. روی یک برس مخصوص کفش سرمایه گذاری کنید یا یک مسواک انتخاب کنید تا به آرامی گرد و غبار و کثیفی کفش هایتان را با آب صابون پاک کنید.
 • ساختار – ساختار کفش شما و زیره داخلی و خارجی آن بر دوام آن تاثیر دارد. یک چکمه ضد آب که با چرم و لاستیک مرغوب ساخته شده است را انتخاب کنید.
 • زمین – اگر در زمین‌ های سنگی شیب‌دار مکرر می‌شوید، کفش‌ های پیاده‌روی شما ممکن است آنقدر دوام نداشته باشند که به طور مرتب از مسیرهای خاکی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، هر چه بیشتر از کفش های کوهنوردی خود استفاده کنید، سریعتر خراب می شوند.

بنابراین مهم است که روی یک کفش کوهنوردی با کیفیت بالا، مناسب با زمین و سطح فعالیت مورد علاقه خود سرمایه گذاری کنید. اگر هنوز کفشی خریداری نکرده اید، تمام کفش های پیاده روی و کوهنوردی ما را در دسته های مختلف در فروشگاه اسنوهاک پیدا کنید.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

آیا کفش ایمنی تاریخ انقضا دارد؟

کفش‌های کوهنوردی ماندگاری دارند و تاریخ انقضا می‌تواند از تولید کننده‌ای به تولید کننده دیگر و از سبکی به کفش دیگر متفاوت باشد.

یک کفش ایمنی ممکن است توسط تولید کنندگان مختلف با تاریخ انقضای متفاوت فروخته شود زیرا ممکن است از مواد یا روش های مختلف تولید استفاده کنند.

بهترین راه برای اطلاع از مدت زمان ماندگاری کفش ایمنی این است که مستقیماً با سازنده تماس بگیرید یا برچسب روی کفش خود را برای توضیح طول عمر مورد انتظار آنها بررسی کنید.

بیشتر کفش‌ های کوهنوردی و پیاده روی بین سه تا پنج سال ماندگاری دارند، حتی برخی از برندها محصول خود را تا ده سال پس از خرید تضمین می‌کنند.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

چگونه بفهمم کفش های ایمنی من هنوز در شرایط خوبی هستند؟

باید توجه داشته باشید که کفش های شما حداقل یک سال است که استفاده شده اند قبل از اینکه بتوانید بگویید که هنوز در شرایط خوبی هستند و برای استفاده ایمن هستند. اولین علامت خرابی زمانی است که کف پاها از روی کفش جدا می شوند. این بدان معنی است که کفی های شما قبلاً خراب شده است و باید در اسرع وقت آن را تعویض کنید زیرا ممکن است منجر به آسیب یا حتی مرگ کفش شود. با استفاده منظم، این بدان معناست که پاهای شما  پینه بسته است.

دلیل انقضای کفش این است که زیره های لاستیکی به مرور زمان آسیب دیده یا فرسوده می شوند. مطمئنا همینطوره! در واقع، کف کفش بسته به نوع کفشی که می‌خرید و چند بار آن را می‌پوشید، می‌تواند بین ۵ تا ۱۰ سال دوام بیاورد. اگر به طور مرتب کفش های کوهنوردی خود را نمی پوشید، احتمالاً خیلی زودتر از آن خراب می شوند. با این حال، اگر کفش‌های کوهنوردی خود را به درستی می‌پوشید، باید سال‌ ها شاهد کار کرد خوب ان باشید!

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

چگونه تاریخ انقضای کفش ایمنی را بررسی کنیم؟

وقتی صحبت از تاریخ انقضای چکمه ها و سایر کفش های کوهنوردی و پیاده روی می شود، دو روش مختلف برای تعیین زمان انقضای محصول استفاده می شود: تاریخ تولید و تاریخ ماندگاری.

 • فلش پایین کفش / چکمه دارای یک صفحه در اطراف آن است و از یک عدد به شماره دیگر اشاره می کند.
 • دایره اعداد 1 تا 12 است.
 • 1 ژانویه است؛ 6 ژوئن و 12 دسامبر است. این تاریخ نشان دهنده تاریخ تولید کفش کوهنوردی است .

در مورد کفش های معمولی و سایر کفش‌ هایی که هزینه ساخت کمتری دارند، معمولاً فاصله زمانی طولانی‌تری بین زمان تولید آن‌ها و توزیع آن‌ها در خرده‌ فروش‌ ها یا فروش به مصرف‌ کنندگان وجود دارد. به همین دلیل است که می‌توانید کفش‌ های نایک را در فروشگاه‌ هایی پیدا کنید که چندین سال از عمرشان می‌ گذرد، در حالی که برخی دیگر فقط یک سال از عمرشان می‌گذرد (که نشان‌ دهنده کنترل کیفیت ضعیف در نایک است).

کفش کوهنوردی شما چند ساله است؟

کفش‌های کوهنوردی که دارای کفی با حداقل ضخامت 1.2 میلی‌متر هستند ، برای استفاده در اکثر شرایط مناسب هستند، اما مهم است که به طور مرتب آنها را از نظر ساییدگی چک کنید. برای اطمینان از عملکرد بهینه، کفش های کوهنوردی نیز باید در صورت فرسودگی یا شکافته شدن بیش از حد کفی، تعویض شوند.

کفش های کوهنوردی برای مردان و زنان می توانند سال ها دوام بیاورند، اما برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر به «سن» کفش نگاه می‌ کنید، می‌توان گفت که یک جفت چکمه ایمنی جدید احتمالاً دوام بیشتری از چکمه‌ های قدیمی خواهد داشت. با این حال، علائمی وجود دارد که ممکن است نشان دهد که زمان ارتقای کفش شما نزدیک است.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

کفش های کوهنوردی برای چه مدت مفید و دوام دارند؟

اگر نظرات یا بازخورد مصرف کنندگان در مورد هر جفت کفش کوهنوردی را بخوانید ، خواهید دید که افراد تجربیات کاملاً متفاوتی از نظر مدت دوام کفش ایمنی خود دارند . برخی می گویند 1 سال، برخی دیگر می گویند 2 یا 3 سال در حالی که دیگران می گویند کفش های کوهنوردی آنها کمتر از استفاده سنگینی از آنها می شود یا فقط در پارکینگ و زمانی که بعد از آن به خانه می آیند پوشیده می شوند؟

ساییدگی و پارگی اندک برای کفش های کوهنوردی طبیعی است، اما نشانه هایی که نشان می دهد باید یا خرید یک جفت جدید را شروع کنید یا تعمیراتی انجام دهید، عبارتند از:

 • سوراخ هایی که خاک و آب را وارد می کنند.
 • از دست دادن آج / چسبندگی در زیره.
 • از دست دادن ساپورت مچ پا .
 • از بین رفتن بالشتک در وسط کف پا.

همه این نشانه‌ها به این معنی نیست که باید چکمه‌ های قابل اعتماد خود را در سطل زباله بیاندازید و از نو شروع کنید، با این حال – مطمئن شوید که چه زمانی کفش‌ های کوهنوردی را مجدداً زیر پا کنید و چگونه چکمه‌ های خود را ضد آب کنید ، زیرا این تاکتیک‌ها ممکن است مشکل را حل کند.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

چگونه می توانم طول کفش های کوهنوردی خود را افزایش دهم؟

بدیهی است که اگر پول زیادی را برای خرید یک جفت کفش کوهنوردی واقعا عالی خرج کرده اید. و آنها واقعاً برای شما عملکرد خوبی دارند، می خواهید. آنها را تا جایی که ممکن است در شرایط خوبی نگه دارید. با این اوصاف، احتمالاً می‌خواهید. با آنها قله‌ های صخره‌ای را بالا ببروید، بنابراین آیا کاری وجود دارد که بتوانید آنها را برای مدت طولانی‌تری در اطراف نگه دارید؟

مطمئناً می توانید از عبور غیرضروری از رودخانه خودداری کنید و از اشباع مکرر کفش های خود برای مدت طولانی جلوگیری کنید. همچنین ایده خوبی است که کفش های پیاده روی خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید. خواه این کار فقط با تمیز کردن گرد و غبار و زباله ها از روی آنها باشد یا به آنها یک اسکراب مناسب بدهید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر زیره‌ها فرسوده شده و رویه‌ها هنوز خوب به نظر می‌رسند، ممکن است. بتوانید کفش های خود را به جای تعویض آن، باز کنید. این روزها نمی‌ توان همه کفش ها را به‌راحتی تعمیر کرد، اما مطمئناً ارزش آن را دارد. که به‌عنوان گزینه بهتری برای کیف پول خود و کره زمین به آن نگاه کنید.

در نهایت، ممکن است داشتن بیش از یک جفت کفش کوهنوردی منطقی باشد. به عنوان مثال، ممکن است یک جفت کفش پیاده‌روی زمستانی سنگین‌تر و گرم‌تر برای هوای سردتر و یک جفت کفش کوهنوردی سبک‌تر برای زمانی که هوا گرم است و مسیرها خشک هستند، داشته باشید. این ممکن است به معنای پیاده‌روی راحت‌تر در طول سال باشد، و به این معنی است که هر جفت در طول زمان کمتر استفاده می‌کنند.

تاریخ انقضا کفش کوهنوردی

جمع بندی کلی:

قبل از اینکه اقدام به خرید کفش کوهنوردی جدید کنید ، بسیار مهم است که تاریخ انقضا کفش کوهنوردی را بررسی کنید . اینها کفش های مهمی هستند که توسط افراد مختلف استفاده می شود که شامل استفاده سنگین و سبک می باشد.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “تاریخ انقضا کفش کوهنوردی” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد نحوه نگهداری کفش کوهنوردی را ببینید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *