کوهنوردی

چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟

چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟

شاید هر فرد مدرنی یک کاپشن پر در کمد زمستانی داشته باشد. آنها لباس های ضروری برای فصل سرد هستند. از ویژگی های آنها گرما و دنج بودن آن هاست که به دلیل ساختار خاص لایه ای فراهم شده است. بیشتر کاپشن های پف دار مدرن برای شستشوی دستی و ماشینی در منزل طراحی شده اند. با این حال، پس از شستن، کاپشن کوهنوردی، می تواند حجم خود را از دست بدهد، و باعث می شود کاپشن صاف شود و در گرم نگه داشتن آن کمتر موثر باشد. ممکن است تعجب کنید که چگونه کاپشن خود را دوباره کرک کنید. ناامید نشوید! اگر این کار را به درستی انجام دهید، خطر کم شدن تراکم به حداقل خواهد رسید.

با این حال، مراقبت از آن بسیار دشوار است. و اما بسیاری از این داستان ها را شنیده اید که: کاپشن پر شسته شده، و شکل سابق را از دست داده است. نمی توان آن را به سادگی در ماشین لباسشویی شست و مانند سایر چیزها آویزان کرد تا خشک شود. هنگام شست و شو، زیره خیس می شود، به هم می چسبد و محصول ظاهری غیر جذاب پیدا می کند. تغییر شکل به این دلیل اتفاق می‌افتد که پرکننده در حین شستشو غلت می‌خورد و بی‌نظمی و فضای خالی ایجاد می‌کند. اگر هیچ اقدامی برای بازگرداندن ظاهر اولیه فیلینگ انجام ندهید، شما را گرم نمی کند و به سختی می خواهید چنین لباس هایی را بپوشید.

استفاده از خدمات خشکشویی بسیار پرهزینه است، به ویژه برای صاحبان لباس های رنگ روشن، که باید اغلب تمیز شوند. اگر قسمت پایین کاپشن از جای خود جدا شد، چه کاری باید انجام دهم؟ ناامید نشوید، می توانید با خیال راحت کاپشن خود را در دستگاه بشویید و سپس از این مقاله استفاده کنید و خودتان کاپشن را به ظاهر و حجم اولیه برگردانید.

چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟

آیا کاپشن خود را با شستن آن خراب کردید؟

آیا فکر می کنید شستن کت یا جلیقه شما را خراب کرده است؟ برای دور انداختن آن عجله نکنید – شاید همه چیز از دست نرود. اگر واقعیت این است که پرها به هم چسبیده اند و نیمی از کاپشن خالی و صاف به نظر می رسد، بدانید که قابل تعمیر است. برای جلوگیری از عواقب ناخوشایند و همچنین برای بازیابی کاپشن خراب پس از شستشو، باید ویژگی های پر کردن را بدانید.

هنگامی که قسمت پایین خشک، شاداب و به طور مساوی در کاپشن توزیع می شود – یک عایق ایده آل است. کرک‌ های آن یک لایه هوا ایجاد می‌کند که گرما را حفظ می‌کند، بنابراین در هوای مرطوب و سرد با یک کت یا کاپشن پر راحت هستیم . اما شستن مکرر کاپشن های پفکی بر خاصیت عایق حرارتی آنها تأثیر نمی گذارد و مهم نیست که با چه ظرافتی با محصول رفتار می کنید، پرها همچنان به مرور زمان می شکند و نازک می شوند و کاپشن مانند قبل گرم نمی شود. با این حال، برای جلوگیری از این اتفاق پس از اولین شستشو، مهم است که برخی از نکات ظریف را در نظر داشته باشید.

پرهای کاپشن نه تنها به دلیل پرکننده، بلکه به دلیل کیفیت مواد شوینده و حالت شستشوی انتخابی می توانند به هم بچسبند. در طول فرآیند شستشو، آب را جذب می کند، سنگین می شود و کرک ها در هم پیچیده می شوند و به درزهای محصول نزدیک می شوند و به هم می چسبند. در نتیجه بخشی از کاپشن پر خالی می ماند و توده ها بسیار ضعیف خشک می شوند و زشت به نظر می رسند. نگران نباشید، پرز با خشک شدن بهبود می یابد، اما مهم است که این زمان را از دست ندهید.

چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟

کاپشن پفی من بعد از شستن صاف شده است چه کار کنم؟

اغلب اوقات، ممکن است بعد از شستشو با ماشین تغییری در شکل کت خود داشته باشید. برای اینکه لباس بیرونی ظاهر اصلی خود را به دست آورد، لازم است که پرکننده را با دقت صاف کنید. بی نظمی ها و فضای خالی ها به این دلیل رخ می دهد که ضخامت در هنگام شستشو به هم می پیچد و به هم می چسبد و در حین خشک شدن فشرده می شود و توده هایی را تشکیل می دهد. ناراحت نشوید: می توان با یک “ماساژ” سبک آن را ترمیم کرد.

پر را با دست پهن کنید

زمان‌ برترین و پر زحمت‌ ترین روش، روش دستی کرک کردن است. این فقط برای صاحبان بسیار صبور مناسب است. اگر زمانی که کاپشن پر هنوز خیس است کار را شروع کنید و چندین چرخه را تا زمانی که در نهایت خشک شود سپری کنید، می توان نتیجه ای با کیفیت به دست آورد. با حرکات گزگز، نمد را در هر سلول به طور روشمند بشکنید، آن را به طور مساوی در کل ناحیه پخش کنید، سپس بخش را با کف دست مالش دهید و به قسمت بعدی بروید. در فرآیند “روش دستی”، چندین بار محصول را به شدت تکان دهید.

خشک کردن با دماهای مختلف

این روش بر خلاف مونتاژ مجدد دستی پر در کاپشن نیاز به تلاش و زمان زیادی ندارد، اما همیشه امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. اگر هوای بیرون از پنجره خشک و یخ زده باشد، خشک کردن کنتراست کاپشن پر کار می کند. این روش بر این اساس استوار است که با انجماد و ذوب، ذرات پر چسبندگی خود را به یکدیگر از دست می‌دهند و توده‌ های پرکننده حاصل از هم می‌ پاشند و به تدریج حجم اولیه خود را به دست می‌آورند.

به راحتی می توانید به کت خود خشک کن متضاد بدهید: پس از شستن، آن را روی چوب لباسی آویزان کنید و به خوبی پهن کنید. اگر توده های بزرگی وجود دارد، آنها را به صورت دستی به دسته های کوچکتر تقسیم کنید. به این شکل، کاپشن را به مدت یک یا دو ساعت در دمای اتاق بگذارید تا خشک شود، سپس آن را خوب تکان دهید و چند ساعت در سرما بیرون بیاورید و یک بار دیگر به خانه برگردید تا خوب تکان بخورد. در حالت ایده‌آل، باید این روش را 3-4 بار تکرار کنید تا زمانی که روکش کاملاً خشک شود.

این روش ممکن است همیشه 100% نتیجه ندهد، اما عملیات بعدی برای بازگرداندن حجم اولیه محصول را بسیار آسان‌تر می‌کند.

استفاده از جاروبرقی

جاروبرقی یک ابزار عالی برای حفظ حجم و پف کردن کت پس از شستشو است. می توان از آن برای ایجاد شرایطی استفاده کرد که امکان فشرده سازی پر شدن کاپشن پر را به حداقل برساند. هنگام استفاده از جاروبرقی، هوا خارج می شود، که تضمین می کند که کیفیت پرها حفظ می شود.

قبل از استفاده از جاروبرقی، توصیه می شود پس از شستشو، کاپشن پفی را به خوبی درآورید. این به حذف رطوبت اضافی و جلوگیری از احتمال کپک زدن یا بوهای نامطبوع کمک می کند. سپس کاپشن را می توان در کیسه محکم و خالی قرار داد.

توجه به این نکته ضروری است که استفاده از کیسه های خالی برای استفاده با توپ های ورزشی مانند توپ های تنیس توصیه نمی شود. قرار دادن چنین توپ هایی در معرض کیسه خالی می تواند باعث تغییر شکل آنها و از دست دادن خواص خود شود.

فرآیند استفاده از کیسه بسیار ساده است. شما باید کاپشن را در کیسه قرار دهید و آن را با دقت ببندید تا هوا خارج شود. سپس باید لوله جاروبرقی را درون کیسه قرار دهید. در نتیجه، کاپشن فشرده می شود، که به آن کمک می کند تا حجم و پف خود را بازیابد. برای اینکه کت خود را به مدت طولانی در شرایط خوبی نگه دارید، توصیه می شود آن را در مکانی خنک نگهداری کنید.

با بخارشوی لباس

برای ضربه بخار، باید کاپشن را روی شانه ها آویزان کنید و بخار را از همه طرف رد کنید – سمت بیرونی و سمت داخلی. در عین حال، شما باید فاصله 15-20 سانتی متری را حفظ کنید. از بالای پشت شروع کنید، به تدریج به سمت شانه ها و آستین ها حرکت کنید. حرکات باید از بالا به پایین انجام شود. بخار به صاف کردن خز روی کاپوت کمک می کند.

با چوب یا وردنه

می‌توانید همان کاری را که با کفپوش انجام می‌دهید، با پر انجام دهید. شما به یک قالیکوب، یک وردنه خمیر، یک مگس کوب یا یک چوب معمولی نیاز دارید. اول از همه باید دکمه ها کاپشن پر را بسته و روی یک تشک، تخت یا مبل پهن کنید و تمام سطح را با ضربه های ملایم پر کنید. قسمت جلو و پشت را باید چندین بار کار کرد و سپس به شدت تکان داد و با انگشتان خود توده های باقی مانده را پخش کرد.

چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟

ماشین لباسشویی/ خشک کن

می توانید پس از شستن آن ها در خود ماشین لباسشویی، آن ها را هم بزنید. برای این کار از عملکرد خشک کردن یا عملکرد چرخش استفاده کنید. وقتی کاپشن خشک شد، آن را از داخل بچرخانید و در ماشین لباسشویی قرار دهید. در همان مکان، می توانید مکعب های چوبی کودکان را اضافه کنید – آنها به شلاق زدن پر در کاپشن کمک می کنند. برای چنین روشی 3-5 مکعب کاملاً کافی خواهد بود.

عملکرد “خشک کردن” یا “چرخش” دستگاه را روشن کنید. پس از اتمام، ارزیابی نتیجه مهم است. اگر توده ها ناپدید شده اند و قسمت پایین به طور مساوی توزیع شده است، به این معنی است که می توان کاپشن پر را به درستی کرک کرد. اگر هنوز توده ها وجود دارد، می توانید این روش را با مکعب ها تکرار کنید.

از سشوار استفاده کنید

یکی دیگر از دستیاران وفادار در زنده کردن کاپشن پر، سشوار است. این به شما امکان می دهد نه تنها به محصول حجم دهید و به خوبی آن را توزیع کنید بلکه زمان خشک شدن را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهید. اصل این روش مشابه استفاده از جاروبرقی است. تنها تفاوت در جهت جریان هوا برای شکستن نورد پر است. هوا نباید گرم باشد، زیرا پر تحت تأثیر دما می تواند بشکند و پارچه لکه دار به نظر می رسد.

نحوه خشک کردن:

سشوار پس از شستن، کاپشن پر را روی پدهای شانه قرار دهید.
بگذارید مدتی خشک شود؛
آن را از داخل بچرخانید؛
هر بخش کاپشن را یکی یکی باد کنید، شلاق بزنید و به طور مساوی قسمت پر را پخش کنید.
به صورت دوره ای محصول را پف کنید.

چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟

نکته:

آنها لباس هایی با کیفیت خاص هستند که هنگام شستن نیاز به مراقبت ویژه دارند. هنگام شستن کاپشن خود، باید توصیه های سازنده را رعایت کنید تا حجم و پف آن حفظ شود.

هنگام شستن آنها باید از برنامه شستشوی ظریف در کمترین دمای ممکن استفاده کنید. در حین چرخش، باید از پایین ترین حالت استفاده کنید یا به طور کامل از چرخش خودداری کنید تا به قسمت پرکننده کاپشن پر آسیب نرسانید.

همچنین استفاده از شوینده مخصوص برای محصولات پر استفاده کنید تا به ساختار خود آسیبی وارد نشود و حجم آن حفظ شود. برای جلوگیری از جمع شدن کرک ها، بهتر است 3 تا 4 توپ تنیس یا توپ های پشمی مخصوص شستشو (که در فروشگاه های سخت افزار یا بازارها فروخته می شود) به درام ماشین لباسشویی اضافه کنید. یک توپ را می توان در جیب های کناری قرار داد، و چند توپ دیگر – فقط آنها را در درام دستگاه بیندازید. آنها فشار بیشتری بر روی مورد وارد می کنند و در طول چرخه شستشو، آن را خراب می کنند.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “چگونه پف کاپشن را برگردانیم؟” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد نحوه تعمیر کاپشن کوهنوردی را بینید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *