دسته‌بندی نشده

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

آشنایی با کمل بک یا کیسه آب

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی: کمل بک ها اصولا برای انتقال آب و راحت و کارآمد کردن نوشیدنی طراحی شده اند. در واقع، با اکثر کیسه آب ها، لازم نیست برای نوشیدن یک جرعه آب، متوقف شوید یا حتی سرعت خود را کاهش دهید. شما به سادگی لوله نوشیدنی را که به مخزن آب موجود است  متصل است، بگیرید.

هنگامی که می خواهید یک کمل بک خریداری کنید، ابتدا می خواهید مطمئن شوید که کیسه آب برای فعالیتی که می خواهید از آن استفاده کنید طراحی شده است و سپس مواردی مانند ظرفیت، تناسب و ویژگی های اضافی را در نظر بگیرید. این مقاله شما را در این فرآیند راهنمایی می کند.

مواردی که به آن می پردازیم:

انواع کوله پشتی آبرسانی: ابتدا کوله پشتی را پیدا کنید که برای فعالیت هایی که انجام می دهید طراحی شده باشد.
ظرفیت: مطمئن شوید که کوله پشتی فضای کافی برای آب و وسایل شما دارد.
تناسب: مطمئن شوید که کوله پشتی با طول تنه و سایز باسن شما مناسب است.
ویژگی ها: ویژگی های اضافی را در نظر بگیرید، مانند کلیدهای روشن/خاموش شیر گاز و لوله های قطع سریع

به خاطر داشته باشید که تقریباً تمام کوله‌های روز و کوله‌پشتی‌های جدید که دارای مخزن آبرسانی نیستند، با یک آستین داخلی طراحی شده‌اند که می‌تواند یک مخزن را در خود جای دهد. اگر بسته موجودی را که دارید یا به خرید آن فکر می کنید توصیف می کند. می توانید به سادگی یک مخزن به آن اضافه کنید تا آن را به یک بسته هیدراتاسیون تبدیل کنید.

انواع کوله پشتی کمل بک یا کیسه آب

دو نوع کوله پشتی کمل بک یا کیسه آب وجود دارد: کوله پشتی و کوله کمری در این گروه‌ها، بسته‌هایی وجود دارد که به طور خاص برای فعالیت‌های مختلف در فضای باز، از جمله پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری کوهستان، دوچرخه‌سواری، اسکی و اسنوبورد ساخته شده‌اند. ویژگی مشترک تقریباً همه آنها وجود کمل بک است که نوشیدن را آسان می کند. تعداد انگشت شماری از کوله پشتی (معمولاً آنهایی که برای دویدن طراحی شده اند) به جای یک مخزن، شامل بطری های آب است.

کوله پشتی آبرسانی

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

کوله پشتی های کمل بک دوچرخه سواری: این کوله پشتی ها به طور خاص برای دوچرخه سواری جاده و دوچرخه سواری در کوه طراحی شده اند. آنهایی که برای جاده طراحی شده اند معمولاً جمع و جور و کم حاشیه هستند، بنابراین در پشت شما احساس سبکی و ثبات می کنند و مقاومت زیادی در برابر باد ایجاد نمی کنند. بسته های طراحی شده برای دوچرخه سواری کوهستان اغلب کمی بزرگتر هستند تا وسایل اضافی، لباس دوچرخه سواری و ابزار دوچرخه را در خود جای دهند. همه کوله پشتی های کیسه آب دوچرخه‌سواری معمولاً کمربندهای کم‌تری دارند که در پدال زدن شما اختلالی ایجاد نمی‌کنند.

درباره انتخاب بهتر کوله پشتی کلیک کنید.

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

بسته های آبرسانی در حال اجرا: این پک ها به طور خاص برای دویدن طراحی شده اند. هنگام خرید، متوجه خواهید شد که برخی از آنها جلیقه دویدن نامیده می شوند، در حالی که برخی دیگر کوله پشتی هستند. مرز بین این دو گاهی مبهم است.

جلیقه‌های دویدن: همانطور که انتظار دارید، این جلیقه‌ها شبیه یک جلیقه هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به تناسب اندام شما بیایند. آنها شبیه کوله پشتی هستند زیرا روی شانه ها و روی پشت شما حمل می شوند، اما ظاهر آنها کمی پایین تر است، دارای جیب های بیشتری در جلوی تسمه های شانه است و مانند اکثر کوله ها کمربند باسن ندارند. بسیاری از آنها دارای نقاط اختصاصی برای نگهداری بطری های آب در جلوی تسمه های شانه هستند. اکثر جلیقه ها همچنین دارای یک مخزن کمل بک هستند (گاهی اوقات به طور جداگانه فروخته می شوند) برای دوندگانی که دوست دارند از لوله جرعه جرعه بنوشند.

کوله‌پشتی‌های دویدن: این کوله‌ها بسیار شبیه کوله‌هایی هستند که در یک پیاده‌روی روزانه با آن‌ها همراه می‌شوید، اما دارای ویژگی‌های خاص دویدن هستند، مانند طراحی کم حاشیه، کمربند ساده (که تعداد کمی اصلاً کمربند ندارند) و تعدادی جیب هایی که در حین دویدن به راحتی قابل دسترسی هستند. آنها گاهی اوقات فضای بیشتری را نسبت به جلیقه ها (عمدتا در پشت بسته) فراهم می کنند، که آنها را به انتخاب خوبی برای مسیرهای طولانی که به غذا و لباس اضافی نیاز دارند تبدیل می کند. تقریباً هر بسته در حال اجرا دارای یک مخزن کیسه آب برای نوشیدن آسان در حین حرکت است (مخزن ها گاهی اوقات جداگانه فروخته می شوند). اگر ترجیح می‌دهید از بطری‌های آب استفاده کنید، بسیاری از آنها دارای جیب‌هایی روی تسمه‌های شانه یا کناره‌ها هستند.

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

کوله پشتی کمل بک ورزش‌های برفی: برای فعالیت‌هایی مانند اسکی و اسنوبورد طراحی شده‌اند، کوله پشتی آبرسانی ورزش‌های برفی زمستانی از یخ زدن آب شما جلوگیری می کنند. این بدان معنی است که معمولاً روی مخزن و لوله نوشیدنی عایق و گاهی اوقات یک پوشش دریچه گاز وجود دارد. برخی از کوله پشتی ها مخصوص ورزش‌های برفی شامل نقاط شلاق یا تسمه‌های حمل می‌شوند تا امکان حمل و نقل اسنوبرد بدون دست را فراهم کنند.

کوله کمری کیسه آب

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

همانطور که از نام آن پیداست، کمربندهای آبرسان به دور کمر شما حمل می شوند. بسیاری از آنها به جای مخزن، بطری های آب را شامل می شوند و فضای بار کوچکتر از آن چیزی است که اکثر کوله ها ارائه می دهند.

کوله‌های کمری می‌توانند برای ماجراجویی‌های سبک و سریع، مانند پیاده‌روی، دویدن در مسیر یا اسکی صحرایی، جایی که نیازی به حمل وسایل زیادی ندارید و نمی‌خواهید با کوله‌ای بزرگ‌تر روی کمرتان مانع حرکتتان شود، خوب باشد.

ظرفیت کوله کمل بک

اطمینان حاصل کنید که کوله کمل بک که انتخاب می کنید می تواند آب و تجهیزات کافی برای رفع نیازهای شما حمل کند.

ظرفیت مخزن کیسه آب

آب سبک نیست، بنابراین به این فکر کنید که واقعاً چقدر باید حمل کنید و آیا می توانید در طول مسیر دوباره پر کنید یا خیر، و سپس یک کوله کمل بک مطابق با آن خریداری کنید.

البته، لازم نیست در هر سفری که هستید، مخزن را تا انتها پر کنید. برای پایین نگه داشتن وزن در سفرهای کوتاه تر، فقط مقدار آبی که پیش بینی می کنید به آن نیاز دارید همراه داشته باشید. به عنوان مثال، با یک مخزن 3 لیتری، می توانید آن را برای یک پیاده روی سریع یا تا آخر برای یک ماجراجویی طولانی تر در آب و هوای گرم پر کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در مورد ظرفیت مخزن فکر کنید:

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی:

0.5 لیتر یا کمتر: بسته هایی با حداقل ظرفیت آب معمولاً بسته های کمری هستند که شامل یک یا دو بطری آب است. آنها برای کارهای سبک وزن مانند دویدن یا پیاده روی بهترین هستند.

1 لیتر یا 1.5 لیتر: انتخاب خوبی برای مینیمالیست ها، بچه ها و مسافران دوچرخه سواری در مسافت های کوتاه، کوهنوردان و دوندگان است.

2 لیتر یا 2.5 لیتر: این اندازه های مخزن محبوب تعادل خوبی از وزن و حجم معقول را ارائه می دهند و در عین حال مقدار کافی آب را فراهم می کنند که در بیشتر موقعیت ها فقط نیاز به پر کردن گاه به گاه دارد.

3 لیتر یا بیشتر: ساخته شده برای تشنه ترین افراد ماجراجو یا کسانی که نمی خواهند توقف کنند تا دوباره پر شوند. آنها همچنین برای هر کسی که در زمینی که آب کمیاب است کاوش می کند خوب است.

ظرفیت کوله پشتی کیسه آب

ظرفیت کوله پشتی کیسه آب از کمتر از 5 لیتر تا حدود 50 لیتر متغیر است. برای اینکه بفهمید به چه مقدار فضای نیاز دارید، یک فهرست ذهنی از وسایلی که حمل می کنید را بررسی کنید.

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

در اینجا برخی از ملاحظات برای ظرفیت دنده وجود دارد:

5 لیتر یا کمتر: بیشتر این کوله های کوچک برای کارهای سبک مانند دویدن، دوچرخه سواری در جاده و پیاده روی فوق سبک ساخته شده اند. طراحی جمع و جور و کم حاشیه آنها تنها برای تعداد انگشت شماری از لوازم ضروری مانند یک لایه اضافی، مقداری میله انرژی و کلیدهای شما فضا را فراهم می کند.

6 لیتر تا 10 لیتر: کوله پشتی های زیادی در این محدوده برای دوچرخه سواری در کوهستان یا دویدن در مسیر طراحی شده اند. آنها فضای کافی برای قرار دادن یک یا دو لایه اضافی، غذای روزانه و دوربین شما دارند.

11 لیتر تا 20 لیتر: این کوله پشتی های سایز متوسط ​​اغلب برای پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان یا دویدن در مسیر ساخته می شوند و دارای جیب های اضافی برای سازماندهی هستند. ظرفیت بزرگتر آنها به شما امکان می دهد لباس، غذا، تجهیزات اضطراری و وسایل اضافی را برای کاوش های طولانی تر حمل کنید.

21 لیتر یا بیشتر: هر کوله پشتی کمل بک بیش از 21 لیتر معمولاً برای پیاده روی طراحی شده است. اینها دارای اتاق بار کافی و ویژگی های راحتی و پشتیبانی بار هستند تا در پیاده روی های طولانی عملکرد خوبی داشته باشند. برخی حتی به اندازه کافی برای ماجراجویی های سبک و سریع یک شبه بزرگ هستند.

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

ویژگی های کمل بک یا کیسه آب

سوئیچ قطع کننده دریچه گاز گرفتن: برخی از سوپاپ های برای باز و بسته شدن می پیچند.اما بعضی ها یک سوئیچ دارند تا مطمئن شوند وقتی شما نمی خواهید آب از آن خارج نمی شود.

درگاه لوله: این یک شکاف در کوله پشتی است که به شما امکان می دهد لوله جرعه را از مخزن داخل بسته به بیرون بکشید. بسیاری از کوله پشتی ها دو درگاه ارائه می دهند تا بتوانید لوله را روی هر دو شانه آویزان کنید. برخی از کوله پشتی ها یک پورتال واحد و متمرکز را ارائه می دهند.

گیره ها: بسیاری از کوله پشتی های آبرسانی شامل یک گیره روی بند شانه ای هستند تا لوله شما را برای دسترسی آسان در موقعیت قرار دهد.

لوله های قطع سریع: برخی از مخازن دارای لوله نوشیدنی هستند که به راحتی از بدنه مخزن جدا می شود، که وقتی زمان پر کردن مجدد مخزن میدیکی است، خوب است. شما به سادگی لوله را با فشار یک دکمه جدا کرده و مخزن را از بسته خود خارج کنید. این به شما امکان می‌دهد لوله را در جای خود رها کنید، که مخصوصاً اگر آن را از طریق یک درگاه لوله هدایت کنید، بسیار مفید است.

دهانه باز: دهانه های گشاد معمولاً به شما این امکان را می دهند که یک دست را در داخل مخزن قرار دهید که تمیز کردن را آسان می کند. اگر مخزنی با دهانه کوچک‌تر انتخاب می‌کنید، می‌توانید پاک‌کننده‌های مخزن یا کیت تمیزکننده‌ای که شامل برس‌هایی برای تمیز کردن داخل است، خریداری کنید.

افزودنی‌های هوای سرد: انواع افزودنی‌های زمستانی در دسترس هستند، از جمله لوله‌های جرعه عایق‌شده، مخازن عایق‌شده، پوشش‌های مخزن و پوشش‌های دریچه گاز گرفتن. آنها می توانند مفید باشند، اگرچه حجم و وزن کمی به سیستم شما اضافه می کنند.

نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی

هدف ما آشنایی شما با نحوه انتخاب کمل بک یا کیسه آب کوهنوردی است، تجربیات خود را در مورد کمل بک ها و کوهنوردی با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *