کوهنوردی

کوه های معروف ایران

کوه های معروف ایران

ایران فهرست بلند بالایی از کوه‌های بالای 4000 متر در مناطق مختلف رشته‌ های البرز و زاگرس دارد . در کمال تعجب، حتی در کویرهای ایران ، کوه های بالای 3000 متر به اضافه چند کوه معروف بالای 4000 متر وجود دارد. همچنین در امتداد این دو رشته کوه طولانی، مناطق خاص متعددی مانند دشت لوت یا استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که کوه هایی را در بر گرفته است که برای مسافران چندان شناخته شده نیست. آنها آب و هوای ایده آلی دارند که برای صعود زمستانی مناسب است. در اینجا نمی توان همه کوه های ایران را فهرست کرد. ما فقط تعدادی کوه های معروف ایران که برای مسافران ماجراجویی مناسب است را معرفی میکنیم.

کوه های معروف ایران

بلندترین کوه آتشفشان آسیا – 5610 متر

ما عوامل زیادی را برای ایجاد لیست زیر از بین بیش از 100 نام کوه که کوهنوردان محلی معمولاً برای فعالیت های مختلف خود انتخاب می کنند در نظر گرفتیم. ما ترکیبی از ارتفاع کوه ها، سطوح دشواری، دسترسی، مناطق ویژه، مناطق حفاظت شده، مناظر بدیع و خارج از مسیر را ارزیابی کردیم تا تعداد زیادی از فعالیت ها را با در نظر گرفتن بهترین فصل برای هر فعالیت پوشش دهیم. کل سال. علاوه بر این، تجربه 20 ساله ما از اجرای تورهای زیادی در مناطق مختلف ایران، جنبه مهم دیگری بود که چرا ما این کوه های خاص را در فهرست معروف ترین کوه ها و قله های بلند ایران انتخاب کرده ایم.

کوه های معروف ایران

رشته کوه علم کوه

با توجه به زمان سفر شما به ایران و سطح آمادگی بدنی شما، ما برای شما پیشنهادات ویژه ای داریم. همچنین شامل فعالیت‌ های محبوبی مانند پیاده‌روی ، دوچرخه‌سواری در کوهستان و تورهای اسکی می‌شود. بی شک کوه های بسیار دیگری هم هستند که در لیست ما قرار ندارند.

کوه های معروف ایران

معرفی قله های ایران

کوه های بلند ایران

رشته کوه البرز با رشته کوه های مرتفع در بخش جنوبی دریای خزر در ایران

کوه های معروف ایران

رشته زاگرس

با رشته کوه های بلند در شمال غربی تا جنوب شرقی ایران

کوه های معروف ایران

هدف ما معرفی قله های ایران به شما عزیزان است اگر تجربه ای از کوهنوردی در ایران دارید با ما در میان بگذارید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که مقاله “کوه های معروف ایران” مورد قبول شما بوده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد معرفی قله های ایران را ببینید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *